• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Федора Лозяна, голову Вертіївської ОТГ, підозрюють в отриманні хабара 50 тисяч гривень та 1800 доларів


реклама

Федора Лозяна, голову Вертіївської ОТГ, підозрюють в отриманні хабара 50 тисяч гривень та 1800 доларів

 

7 лютого Новозаводський суд Чернігова обрав міру запобіжного заходу 48-річному Федору Лозяну, голові Вертіївської ОТГ — тримання під вартою найближчі два місяці з правом застави у розмірі 182 тисячі гривень.


Федір Лозян

5 лютого у Вертіївській сільраді Лозяна затримали співробітники, управління стратегічних розслідувань Головного управління Нацполіції в області.

«Поліція встановила, що чиновник отримав від керівника суб’єкта господарювання за невтручання у господарську діяльність неправомірну вигоду 50000 гривень та 1800 доларів (тобто, 100 тисяч гривень в еквіваленті вітчизняних грошей)», — повідомляє пресслужба Головного управління Нацполіції в області.

До Вертіївської громади входять 17 сіл.

Федора Лозяна обрали на виборах восени. Він товаришував з попереднім головою громади Ігорем Морозом, який раптово помер ще до закінчення каденції.

Підозрюваний Лозян — впливова особа на теренах області. Працював фінансовим директором підприємства «Зовнішоборонекспорт», заступником голови «Чернігівоблпаливо», головою правління ВАТ «Чернігівоблпаливо», директором ТОВ «Чернігівські будівельні конструкції». Говорять, коли правоохоронці брали під арешт, поводився зухвало.

— Федора Миколайовича немає на місці, хто ж тепер керуватиме громадою, підписуватиме документи, прийматиме відповідальні рішення? — поцікавилася у Марини Мороз, секретаря сільради, дружини покійного Ігора Мороза. За законом у разі відсутності голови повноваження переходять до секретаря.

— Про це ще не відомо. Коли все відбувалося, мене там не було, — неохоче відказала Марина Григорівна.

— Так хто ж керуватиме громадою? — уточнюю у Оксани Костюк, заступниці голови.

— Голова, він же не відсторонений.
(Слідчі вже готують клопотання про відсторонення. — Авт.).

— Пані Оксано, хто хабародавець? За що гроші?


— Я не маю права це коментувати. Оскільки попереджена про нерозголошення даних слідства.

— Кажуть, що ви так рознервувалися після затримання голови, що навіть «швидку» довелося викликати.

— Неправда.

Нині багато чуток про те, яким чином гроші «прийшли» до підозрюваного Лозяна. Одні кажуть, що їх йому залишили в кабінеті, інші, що він забрав їх і йшов до кабінету заступниці.

Якщо вина Лозяна буде доведена, йому загрожує від 5 до 10 років тюрми з конфіскацією.

Підозрюють, що Лозян отримав гроші від 47-річного Олександра Шипілова, колишнього начальника Ніжинської поліції, а нині директора фермерського господарства «Донбас-Агро».

— Як говорити, то всі диванні герої. А як потрібно захистити свої права, то вони проявляють лише слабкість і боягузтво. Я діяв, усвідомлюючи наслідки для себе і тієї сторони. Тому звернувся до правоохоронних органів, — ділиться Олександр Шипілов. — Наше фермерське господарство орендує 240 гектарів землі на території громади. Лозян сказав, що ми маємо сплатити ще певну суму, крім офіційних рахунків. «Чому я повинен платити більше, ніж передбачено договорами оренди? На якій підставі?» — поцікавився я. «Я так рєшил», — відповів. Сказав, що у разі незгоди, знайде законі важелі і виставить нашу землю на аукціон. І вона нам не дістанеться. Я сказав, що земельні питання має спочатку розглядати земельна комісія, потім сесія. На що він відповів: «Я тут закон, я сесія». Всі депутати, всі підлеглі, як я скажу, так і зроблять. Хто не захоче, порозганяю, повиганяю, перекушу».

Я законослухняний громадянин, плачу податки, дав офіційні робочі місця місцевому населенню. Як колишній правоохоронець завжди дію у правовому полі. А тут таке.

— Звідки взялася сума, яку ви мали віддати?

— Спочатку вона була значно більшою.

— Олександре Івановичу, неодноразово доводилося чути нарікання на Лозяна. І раптом викриття.


— За моїм фактом відреагували. Потім мені надходили дзвінки від жителів громади про звернення, які вони писали з приводу того, що коїться у громаді. Та ті чомусь залишилися поза увагою правоохоронних органів.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №6 (1813), 11 лютого 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Федір Лозян, хабар, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: