• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чому не всі мешканці Корюківщині, що підлягають щепленню у першому етапі, згодні вакцинуватися


реклама

Чому не всі мешканці Корюківщині, що підлягають щепленню у першому етапі, згодні вакцинуватися

 

Сусіди.City запитали у людей, котрі підпадають під першу хвилю імунізації, чи будуть вони вакцинуватися проти коронавірусу. Як з’ясувалося, на сьогодні навіть медики почуваються досить невпевнено в потоці різної інформації щодо щеплення. І далеко не всі дали згоду на щеплення.Що думають працівники "швидкої"

Завідувач Корюківського центру медицини та катастроф Михайло Стецко каже, що спочатку всі його підлеглі, а це сорок осіб «швидкої» з Корюківки та Холмів, позитивно ставилися до вакцинації.

Та коли почала з’являтися інформація у ЗМІ та соцмережах про те, що хтось помер після щеплення, а хтось занедужав і таке інше — розгубилися. І поки лише шість працівників дали згоду.

Навіть особисто Михайло Олександрович завагався. По-перше, він хворів на ковід, по-друге, має серйозну хронічну недугу і не знає, як вакцина вплине на її перебіг

Серед його підлеглих в основному люди середнього віку, ще міцні й здорові. Більшість із них уже зустрілися з коронавірусом.

І медиків, і пересічних українців лякає невідомість. Наприклад, чи буде європейська вакцина, а може, зрештою, щепитимуть китайською чи індійською? Проте, люди ще можуть і змінити своє ставлення до вакцинації та погодитись.

Що думають працівники лабораторії та лікарні

Виконуюча обов’язки завідуючої лабораторії Марина Лісена
повідомила, що з 18 їхніх працівників поки що ніхто не погодився вакцинуватися від коронавірусу. Чому так? Можливо, тому, що 90% працівників лабораторії вже перехворіли і мають антитіла.

Утім, це не єдина причина. Люди сумніваються у якості вакцини, зокрема, у тому, що вона за такий короткий проміжок часу пройшла всі необхідні дослідження.

За інформацією Корюківської лікарні, приблизно третина медичних працівників, які підлягають безкоштовному щепленню від коронавірусу у першому етапі, вже дали згоду на проведення вакцинації.

Що думає лікар-інфекціоніст


Лікар-інфекціоніст Корюківської ЦРЛ Олексій Булітко переконаний, що вакцинуватися треба, але підходити до цього зважено. По-перше, з’ясувати, чи є на даний час у людини імунітет до коронавірусу.

Після перенесеної інфекції у пацієнта виробляються захисні антитіла, які зберігаються протягом 4–6 місяців. Медпрацівники, наприклад, які занедужали повторно, вперше перехворіли ще влітку.

У лабораторії лікарні можна зробити платний (150 грн) ІФА-тест. Якщо антитіла є, це означає, що пацієнт уже перехворів на коронавірус і певний час можна не щепитися

Олексій Володимирович, як і його підлеглі, що два тижні здають аналізи на антитіла, аби знати реальну картину про стан здоров’я людей, які безпосередньо працюють у вогнищі зараження.

Особисто у нього антитіла є. Є вони й у майже половини його співробітників, тому будуть вакцинуватися в першу чергу працівники, в яких немає захисних антитіл.
Але іншим медикам, а також літнім особам з «букетом» захворювань, він радить щепитися зараз.

На його думку, в ідеалі, перед вакцинацією треба пройти медогляд, визначитися, чи є у людини протипоказання до вакцинації: серйозні алергічні реакції, аутоімунні захворювання та інше згідно з інструкцією виробника.

Потім з’ясувати, чи є наразі гостра інфекційна (в тому числі безсимптомний COVID-19) або неінфекційна патологія. Зробити ІФА-тест (подивитися, чи є антитіла), потім — «швидкий тест» (переконатися, що зараз особа не хвора на коронавірус).

На сьогодні саме люди у віці найчастіше хворіють і найтяжче переносять ковід.

На даний час у двох відділеннях Корюківської лікарні перебуває 25 пацієнтів з коронавірусом. З них — вісім літніх людей у важкому стані, які отримують оксигенотерапію (кисень)

Олексій Володимирович припускає, що епідемія буде вщухати до літа, тому зараз потрібно вакцинуватися в першу чергу людям, які не хворіли на ковід та належать до груп ризику.

А всім іншим бажано зробити щеплення в липні-серпні, а у вересні - ще й проти грипу. Саме тоді основна маса населення вже не матиме антитіл у своїх організмах. Також треба мати на увазі, що з вірусом відбуватимуться мутації.

Хтозна, як це вплине на ефективність вакцини, та лікарі сподіваються, що все буде добре.

Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавырус, щеплення, Корюківка

Добавить в: