• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Від премії би не відмовилась, та вчилась не заради грошей». 100 тисяч гривень планують платити кращим ЗНОшникам


реклама

«Від премії би не відмовилась, та вчилась не заради грошей». 100 тисяч гривень планують платити кращим ЗНОшникам

 

У понеділок, 1 лютого, розпочалась реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання.Тепер є додатковий стимул старатися і скласти ЗНО на максимальні 200.

Адже на минулому тижні Верховна Рада ухвалила проєкт постанови про призначення премії у розмірі 100 тисяч гривень випускникам шкіл, які отримали максимальні бали за ЗНО.

Її щорічно зможуть отримати випускники шкіл поточних років, які склали ЗНО з чотирьох і більше навчальних предметів та увійшли до переліку осіб із найвищою сумою чотирьох результатів.

Так, сума балів за усі предмети не має бути меншою за 790, а сума балів хоча б з одного предмета має бути рівно 200. Ще однією умовою отримання премії є зарахування до українського вишу та укладення з ним контракту на навчання.


Раніше президент зустрічався з найкращими випускниками країни. Минулоріч серед них учнів з Чернігівщини не було.

А от п’ять років тому Тетяна Смага з Ніжина отримала максимальні бали з усіх предметів, які складала. І була єдиною на всю Україну з таким результатом. Дівчина цілком могла б претендувати на 100 тисяч, аби випускалась цього року. Чи не шкодує, що грошей не отримала?

— Звичайно, я була б дуже рада отримати ще й матеріальне заохочення після складання ЗНО. Однак, це все одно не було б моєю головною мотивацією.

Таня, як і мріяла, навчається у Вінницькому медичному університеті. Зараз на шостому курсі. Попереду — інтернатура. Хоче бути лікарем-терапевтом. Вона відмінниця.

— У мене підвищена стипендія — дві тисячі гривень. Плюс отримую президентську стипендію 2880 гривень. Правила не дозволяють одночасно отримувати декілька додаткових стипендій. Тому в мене вона одна наразі. Хоча протягом попередніх років навчання я ще була стипендіатом Кабінету міністрів України.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №5 (1812), 4 лютого 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЗНО, премія, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в: