• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Безхатьків з обмороженням та переохолодженням лікують безкоштовно


Безхатьків з обмороженням та переохолодженням лікують безкоштовно

 

Безхатьків, які потрапляють до лікарні з обмороженням та переохолодженням, лікують безкоштовно. Це невідкладний стан, який не потребує направлення чи декларації із сімейним лікарем. Про це в програмі «Праймвечір. Акценти» розповіла Тетяна Бойко, начальниця Управління комунікацій НСЗУ.«В будь-якому випадку, коли пацієнт звертається до медзакладу у невідкладному стані, лікарі мають надавати допомогу без направлення і без декларації. Так само надається й екстрена медична допомога. Тут мова йде не тільки про безхатьків, а й про тих, хто не підписав декларації», - сказала Бойко у коментарі «Українському радіо: Чернігівські хвилі». З її слів, лікування таких пацієнтів у стаціонарі або екстрена допомога враховані в глобальному бюджеті, який заклади отримують від НСЗУ.

Під час зими і морозів люди, безхатьки в тому числі, із переохолодженням і обмороженням з усієї області потрапляють до опікового відділення Чернігівської обласної лікарні.

Завідувач опікового відділення Віктор Яременко розповів, що найчастіше пацієнти надходять з переохолодженням кінцівок: стоп та зап’ясть, а також пальців рук і ніг. Лікування і ампутацію проводять хірурги опікового відділення обласної лікарні.

«Це дуже тривале лікування, приблизно два-три місяці, якщо це глибокі пошкодження з ампутацією кінцівок. Якщо пошкодження поверхові, то лікування триває протягом трьох-чотирьох тижнів», - зазначив лікар.

Яременко пояснив, чим відрізняється переохолодження від обмороження. Обмороження – це коли температура діє на кінцівки, на вуха, на обличчя. Переохолодження – дія низької температури на весь організм, це ушкодження м’язової системи, внутрішніх органів.


«Лікарям важче мати справу із переохолодженням, адже уражаються всі органи і діагностується тяжкий ступінь. Навіть летальні випадки. Затрати - великі. В середньому - до 500 гривень за добу. Плюс оперативні втручання».

Віктор Яременко порадив під час морозів не виходити на вулицю без необхідності.

«Щоб уникнути переохолодження та обмороження, дотримуйтеся гігієни шкіри, одягайтеся тепло. Щоб одягу було багато шарів, як капуста, адже кожний прошарок одежі має повітря, яке захистить від тепловтрат. Носити тепле взуття. Не надягайте металеві предмети (прикраси, ремені тощо), адже у метала велика тепловіддача, і він одразу притягує холод. Також слід дивитися один за одним і дбати один про одного».

Лікар радить в разі больового відчуття або побіління шкіри, слід зайти в тепле приміщення або випити теплої рідині і приїхати до лікарні або зателефонувати до швидкої.

Більше про те, як громада турбується про безпритульних, дивіться у запису програми "Українського радіо: Чернігівської хвилі":UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тетяна Бойко, НСЗУ, обмороження, безхатько, лікування

Добавить в:
 
 


Центр Комплект