• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Пам'ятний інформаційний стенд буде встановлено в Новому Білоусі


Пам'ятний інформаційний стенд буде встановлено в Новому Білоусі

У вівторок, 19 січня, в Чернігівському обласному історичному музеї імені Василя Тарновського відбулася пам’ятна подія. В урочистій обстановці було передано Новобілоуській об’єднаній територіальній громаді інформаційний банер, на якому представлені археологічні пам’ятки даної місцевості.

Стенд буде встановлено в центрі села Новий Білоус, він слугуватиме туристам в ознайомленні з історією краю, а місцевим нагадуватиме про потребу збереження пам’яток археології, які є на території громади.

При виготовленні банера використані матеріали Інституту археології Національної академії наук України та Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського. Зокрема, дослідження українського археолога Давида Бліфельда (1908-1966), який проводив розкопки курганних могильників біля Нового та Старого Білоусів, Кошівки в 1949 році. А ще - чернігівського археолога, почесного громадянина Новобілоуської громади Олександра Шекуна (1935-2020).

Дослідження цих археологів є вагомим внеском у розуміння процесів заселення людьми басейну річки Білоус та усієї чернігівської округи, зокрема формування сучасної агломерації Чернігова.

Найвагоміший внесок у виготовлення банера - ентузіаста справи, невтомного історика Олександра Бондаря, головного спеціаліста відділу туризму та промоції міста управління культури і туризму Чернігівської міської ради. Дієву руку допомоги у цій важливій справі подав і історичний музей імені Василя Тарновського (директор Сергій Лаєвський). Ну, і звісно, генератор ідеї - голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України Андрій Курданов.

Банер отримали і дуже дякували за нього заступник голови Новобілоуської сільської ради Юрій Ткаченко та начальник відділу освіти Новобілоуської сільської ради Сергій Павліон.

Варто відмітити, що це вже четвертий такий стенд у Чернігівському районі. Започаткування було в Шесто-виці в 2017 році. Наступного року встановлено пам’ятну інформаційну дошку біля реконструйованого пам'ятника загиблим воїнам-визволителям та воїнам-землякам, які не повернулися з фронтів Другої світової війни (1939-1945), що розміщений на території школи. Подібний стенд встановлено і в Седневі.

Робота в цьому напрямі триває. Мова - про інші села регіону, Роїще зокрема.

Віталій Адруг, «Деснянка» №3 (842) від 21 січня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: музей, стенд, Новий_Білоус, турізм, Адруг, Деснянка

Добавить в: