• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Зіткнення протилежностей: виставка картин епохи модерну та модернізму


Зіткнення протилежностей: виставка картин епохи модерну та модернізму

5 січня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Ґалаґан презентували виставку «Символіка модерну і модернізму». Вона складається з 21 картини кінця ХІХ - 80-х років ХХ століття. Серед художників – Михайло Жук, Іван Труш, Миколо Бурачек, Олександр Богомазов та Ісидор Строкун (учень Казимира Малевича).Кураторка виставки – Олександра Острякова. Картини можна побачити до 5 квітня. В період карантину у фейсбуці музею буде відео-презентація деяких робіт.

Два протилежні світи
Модерн і модернізм по-різному описують світ. Тому дуже цікаво бачити картини цих епох на одній виставці.

Модерн – окремий стиль 1880-1915 років. Художники прагнули змінити світ за допомогою краси. Для цього зображали жінок, квіти, поцілунки тощо. Картини модерну зрозумілі кожному.

Модернізм – це епоха, яка об’єднує кілька стилів першої половини ХХ століття. Художники вважали, що мистцетво – не для всіх людей. Тому картини були «з загадкою». Причина такого віддалення від натовпу – в науково-технічному прогресі. Потужно розвивалася фотографія, яка зображувала реальність. Тому перед художниками постало інше завдання – створювати свій світ та занурювати в нього глядача.

– Митці модерну намагалися змінити світ за допомогою краси і зробити її доступною для загалу. Художники модернізму ж впливали на суспільство за допомогою власних ідей та експерименту. Тому їх мистецтво називають елітарним, не для всіх, – пояснила Олександра Острякова.

Наталія Найдюк, «Деснянка» №2 (820) від 14 січня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, Острякова, музей, Найдюк, Деснянка

Добавить в: