Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Які небезпеки для хребта та суглобів несе різка зміна активності в період новорічних свят?

Які небезпеки для хребта та суглобів несе різка зміна активності в період новорічних свят?

АКТУАЛЬНО Новорічні свята - це чудова пора, коли ми відпочиваємо від своїх звичних навантажень, насолоджуємось святковими стравами, відвідуємо друзів, батьків...
Мабуть, цього часу ми чекаємо весь рік.
Так, але чи чекають цього наші хребет та суглоби? І які небезпеки для них несе традиційне вже святкування новорічних свят?  Роз'яснює лікар-вертеброневролог Медичного Центру "АвангардМед" - Губарєва Мариля Мечиславовна:
   - Справа в тому, що наші м'язи звикли жити у певних звичних їм навантаженнях та режимах відпочинку. За рік наш організм складає свої алгоритми робот з моменту пробудження вранці до вечірнього сну. І наші м'язи та хребет працюють у цьому звичному режимі.
   Що відбувається, коли ми змінюємо цей алгоритм?
 
  - Тонус м'язів перебудовується, починають працювати інші групи м'язів, страждає кровообіг. Особливо коли ми хочемо подовше виспатись, а вигини хребта порушуються, защемлюються нерви та судини. Та й суглоби не так активно виробляють синовіальну рідину (це та природна змазка, яка забезпечує нормальну роботу суглобів), з'являється хруст та біль.
   І що ж у вас лікарів збільшується кількість роботи?
  - Так, період після свят - це один із тих періодів, коли часто виникають загострення болю у спині, радикуліти, більше болять суглоби, у пацієнтів із проблемами шиї можуть посилюватися головні болі, скаче АТ. Ось чому після дуже тривалого відпочинку, лежання на дивані, ми прокидаємось, повертаємось до звичного ритму не відпочившими та бадьорими, а ще більш втомленими, з'являється хронічна втома.
   Як вийти із цієї ситуації?
   - Якщо стан не критичний, то допомогти може ранкова гімнастика, прогулянка, активний відпочинок на свіжому повітрі, поступове повернення до звичного ритму.
   Але що робити, якщо зберігаються біль та дискомфорт?
   - Звісно, йти до лікаря та використати ці вихідні не  тільки для того, щоб повалятись на дивані, але й попіклуватись про себе.
   Як може допомогти лікар у цій ситуації? Окрім знеболення.
   - Однозначно не просто виписати знеболюючі пігулки чи укол.

Методів лікування (лікування, а не маскування симптомів знеболюючим!) є багато. У своїй практиці ми використовуємо найсучасніші європейські протоколи обстеження та лікування. І давно відійшли від старих радянських моделей.
   ✅ Для того, щоб привести в порядок м'язовий корсет хребта, ми використовуємо сучасні електроміостимулятори. До речі, це дуже доступна методика.
   ✅Щоб зняти запалення, використовуємо сучасний глибокий лазер, ефект від якого добре відчутний вже після першої процедури.
   ✅Якщо захворювання серйозне та м'язи спазмовані сильно (наприклад, загострилась грижа міжхребцевих дисків), застосовуємо ударно-хвильову терапію. Це акустична хвиля, під дією якої миттєво розслабляються м'язи, відновлюється кровообіг, минає біль у зв'язковому апараті. А якщо використовувати на повну цей метод, то УХТ розбиває кальцинати (солі) в організмі, руйнує остеофіти (кісткові розростання, наприклад, т.зв. "п'яткову шпору").
   ✅Пацієнти, що ведуть активний спосіб життя та спортсмени, дуже люблять TR-терапію. Це новинка у світовій спортивній медицині та фізіотерапії, в основі якої лежить глибоке електромагнітне прогрівання м'язів, що миттєво відновлює їх енергетичний ресурс, покращує кровообіг. Після процедури минає біль та болючі утворення, котрі ми називаємо "тригерні точки".
   ✅Маємо також другу в Україні комп'ютерну систему для витяжіння хребта англійської фірми BTL. Цей метод лікування зменшує грижі та протрузії у хребті БЕЗ операції, знімає защемлення нервового корінця. Якщо використовувати витяжку на шию, покращується кровоток головного мозку, адже знімається компресія хребтових артерій у шиї.
   ✅Безперечно, одним із найдієвіших методів є мануальна терапія - метод вправляння хребців та суглобів. Цей метод є швидким та ефективним, але має проводитись тільки професіоналом і тільки за чіткими показаннями!
 
   ✅При болях у суглобах одним з найдієвіших буде застосування методу ортоплазми, або PRP-терапії. В цьому випадку ми беремо кров з вени пацієнта, центрифугуємо на спеціальному обладнанні та вводимо у пошкоджений суглоб, імітуючи природню змазку.
   ✅Ультразвук та магнітотерапія дуже м'яко приберуть біль та запалення особливо у людей похилого віку.

   Отже, виходить, якщо у звичайній лікарні фахівці озброєні тільки ручкою та рецептурним бланком, то у вас є цілий арсенал методів на різні випадки?
   - Так, ми обрали саме ті методики, що визнані у світі, зарекомендували себе як такі, що діють на причину болю. Саме тому ми можемо говорити про позбавлення пацієнта страждань, болю назавжди, а у складних випадках - про досягнення тривалої ремісії.
   Яка вартість лікування у центрі? Чи будуть усі ці методики доступні громадянам з середнім доходом?

   - Так, абсолютно. Звісно, це не безкоштовне лікування. Але це ЛІКУВАННЯ, а не маскування симптомів знеболюючим. Крім того, ми надаємо знижки за первинну консультацію, на лікування кількох членів однієї родини та ін.

   Які потрапити на прийом до ваших лікарів?

   - Просто написати нам, яка проблема зі здоров'ям вас турбує, ми проконсультуємо он-лайн та запишемо на прийом до фахівця.

Чернігівський центр вертебрології та реабілітації «Авангард Мед»
Проспект перемоги, 119А;
Тел: 097 560 65 65;
Спілкувалась: Олена Шовковська
Фото: Андрій Ларін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: АвангардМед, АвангардМед Чернігів, хребет, суглоби, спина, новорічні свята, лікування, вертебролог, ортопед, невролог.

Добавить в: