• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Дід Мороз — фігура політично суперечлива і сумнівна»


«Дід Мороз — фігура політично суперечлива і сумнівна»

Другий рік у Прилуках прикрашають штучну ялинку висотою 14 метрів, придбану коштом спонсорів. Діда Мороза і Снігуроньку з-під неї прибрали.— Дід Мороз — фігура політично суперечлива і сумнівна, — пояснює Тетяна Шкуренко, заступник прилуцького міського голови з гуманітарних питань. — Хоча у нас Дід і Снігуронька незвичні. Дерев’яні, виготовлені місцевими майстрами. Важелезні. Завжди ціла історія була, поки їх на площі виставимо.

А от святкувань у Прилуках під ялинкою не готували.

— Кінець листопада – початок грудня у Прилуках били рекорди по кількості хворих на «ковід», і важкохворих, — перераховує Тетяна Михайлівна. — Тому вирішили — усі заходи будуть онлайн. Є місцевий телеканал «Прилуки», в новорічну ніч він транслюватиме святковий концерт. По ньому йде і ще йтиме дитяча казка від місцевого будинку культури.

Із прикрас — ілюмінація.

— Без іграшок на ялинці?

— Без. Зелена красуня так густо засвічена, що якісь інші прикраси були б уже зайві. Також додали паровозик і сніжинку, біля яких можна фотографуватися.


Ділянку між центральною та соборною площами також прикрасили гірляндами — на висоті трьох метрів, створюють ефект зоряного неба.

— До штучної прикрашали живу ялинку?


— Вставляли гілки в металевий каркас. Спочатку їх замовляли у Тростянецькому дендропарку, потім почали звертатись люди, у кого розрослися у дворі хвойні, просили розрідить, а гілки забрати на площу. Таким чином вдавалося економити.

— Прилучани з розумінням ставляться до карантинних обмежень, у тому числі і на площі?


— З розумінням. Серед стимулів до витримки — наповненість ліжкомісць хворими. Краще перетерпіти без масових гулянь.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №53 (1807), 31 грудня 2020 року. Фото: Прилуцька міська рада

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, святкова ілюмінація, ялинка, Тетяна Шкуренко, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в: