• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Огнівка – для здоров’я, медовуха – для душі


Огнівка – для здоров’я, медовуха – для душі

 

З настанням зими зросла і кількість застудних та легеневих захворювань. Лікування нині – не з дешевих. Вберегтися від хвороб допоможе профілактика та народна медицина. У пасічника Ігоря Стрикаля із Городні в арсеналі є чималий запас природних ліків від багатьох хвороб, в тому числі і для лікування легень, які, як відомо, вражає коронавірус.

Енергетик за спеціальністю, пасічник – за покликом душі. Ігор Стрикаль давно займається бджолами і встиг освоїти не лише медову справу, але й навчився готувати лікувальні настоянки, які допомагають від багатьох болячок. А який тільки вражаючий і унікальний рецепт дідівської медовухи – перед тим, як потрапити на стіл, вона рік бродить у погребі. До речі, у бджоляра є три види медовухи. Всі вони, каже чоловік, для душі. А от для лікування – настоянки.

Пана Ігоря щосуботи можна зустріти в Чернігові у мікрорайоні Шерстянка. Тут він продає продукти бджолярства: підмор бджіл, мед, віск, різноманітні лікувальні настоянки – воскової молі, підмору бджіл, прополісу, медовуху тощо.


Ігор Стрикаль із бджолиною продукцією

«Прополіс, – каже пасічник, – противірусний та знеболювальний. Нині надзвичайно актуальною є огнівка – настоянка на восковій молі. Її використовують для профілактики і лікування туберкульозу, – пояснює Ігор Стрикаль. – Здатність цієї комахи перетравлювати воскову оболонку передалася в настоянці. Збудники туберкульозу – палички Коха – мають таку ж воскову оболонку, яка зменшує позитивний ефект лікування прийомом медичних препаратів. А прийом настоянки воскової молі знищує цю воскову оболонку і ліки починають діяти та зцілювати».

А ще ця настоянка відновлює тканини, загоює рани, виразки, ураження шкіри і внутрішніх органів, допомагає після одужання від грибкових інфекцій. До того ж, за словами бджоляра, лікування восковою міллю стимулює зростання і регенерацію клітин.

«Крім того, цей засіб покращує роботу бронхів, підвищує їх опірність інфекціям і запальним процесам. Також його можна застосувати для лікування бронхіту, пневмонії, алергічного кашлю, – продовжує Ігор Стрикаль. – А ще огнівка лікує проблеми серцево-судинної системи. Настоянка підвищує тонус серцевого м'яза та знижує артеріальний тиск. Настоянка й екстракт воскової молі – це активний імунний модулятор, який підсилює захисні властивості організму загалом, тому особливо ефективний для застосування як дорослих, так і дітей».

З не менш цікавих продуктів в арсеналі у городнянського пасічника – настоянка з підмору бджіл, яка знижує цукор в крові та лікує суглоби.

«Все натуральне – для душі і для лікування», – посміхається пасічник.

Віталій Назаренко, «Чернігівщина» №52 (817) від 24 грудня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: народна_медицина, Городня, пасічники, Стрикаль, напої, бджільництво, Рецепти, Назаренко, Чернігівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект