• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Велосипеди будуть у грудні

 

Жителі Сосниці обговорюють встановлені на вулицях селища чотири стоянки для велосипедів і губляться в здогадах — для чого і для кого вони? Майже кожний житель селища має власний велосипед і використовує його як основний вид транспорту. Голова Сосницької ОТГ Андрій Портний розповів:

— Велосипеди призначені більше для підвищення мобільності жителів сіл, які приїжджають до Сосниці на ринок, в лікарню, пенсійний фонд.Це ідея співробітників центру соціальних послуг та секретаря селищної ради. Ми співпрацюємо з польським фондом «Солідарність», написали проєкт, і польська сторона підтримала його. Наша частка проєкту — 10 відсотків, решту фінансує польська сторона. Закупили 25 велосипедів на Prozorro за 35 тисяч гривень. Звичайно, фінансування цього проєкту ми провели рішенням сесії.

— Як ставляться жителі Сосниці?


— По-різному. Хтось вважає, що є більш нагальні справи.

— А як ви вважаєте?

— Будь-яка громада або сімейний бюджет завжди потребує фінансових можливостей більше, ніж має, і вибирає, як витратити кошти. Ми прийняли рішення залучити в бюджет Сосниці півмільйона коштів іноземного донора.

— Не боїтеся, що велосипеди та обладнання для них вкрадуть?

— Звичайно, ми убезпечили велосипеди і обладнання від крадіїв. На кожному велосипеді буде встановлено GPS-навігатор. Відеокамери відстежуватимуть, хто і коли бере велосипед.

— Стоянки є, а де ж самі велосипеди? — питаю головного спеціаліста відділу ЖКХ Сосницької селищної ради 44-річного Юрія Врублевського.

— Треба ще зібрать всі велосипеди та прилаштувати відеокамери, — повідомив він. — Плануємо закінчити роботи до середини грудня, але темпи будуть залежати від погоди. На кожній стоянці відокремлені по 10 паркувальних місць, а скільки їх буде використано — залежить від попиту на них. Прокат буде безкоштовним.

— Можна жителям Сосниці користуватись велостоянками?

— Чому б ні, якщо будуть вільні місця. Велостоянки будуть відкриті з 8.00 до 17.00, поза цим часом — закриті на замок.

— А якщо хтось не встигне доставити велосипед вчасно?

— Тоді будем шукати.

— Що люди кажуть про цю новинку?

— Кажуть, що ідея непогана, але треба дивитись, як вона у нас приживеться.

Лариса Добриніна, тижневик «Вісник Ч» №49 (1803), 3 грудня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниця, велосипеди, Андрій Портний, «Вісник Ч», Лариса Добриніна

Добавить в: