• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Щеплення від грипу в умовах COVID-19: чи можна робити і чи є вакцина?


Щеплення від грипу в умовах COVID-19: чи можна робити і чи є вакцина?

«До цього часу від грипу вакцинувалися всією сім’єю, але в цьому році виникли проблеми – важко знайти вакцину. Тільки-но вона з’являється в аптеці, ти дзвониш – вона є, приходиш – її вже немає».

Пані Анна з родиною мешкає у Чернігові і вже більше місяця обдзвонює та обходить аптеки міста. Поки безрезультатно. Каже, в сім’ї усі мають всі обов’язкові щеплення. А так, як є маленька дитина і робота пов’язана з людьми, щоосені вакцинуються і від грипу.«Зараз така склалася ситуація: і ковід, і якраз починається сезон грипу, то звичайно хотілося б вакцинуватися. Я вважаю, що вакцини – це один з найкращих винаходів людства», – констатує Анна.

Втім, поки вакцини від ковіду тільки розробляють і випробовують, перевірені від грипу, що мали би бути на ринку вже з початку осені, нині майже неможливо придбати. Про черги з сотень, а то й тисяч людей, в містах очікування, кажуть як лікарі приватних клінік, які закуповують ці препарати окремо, так і співробітники самих фармацевтичних закладів.

Зокрема в аптеці комунальної мережі, що діє по області, остання поставка була минулого тижня – 350 доз чотирикомпонентного препарату, який розділили між сотнею торгових точок. До цього його отримали лише 3 тисяч, і ще 7 тисяч корейської вакцини.

Телефоном Лариса Мартиненко, заступниця директора ТОВ «Ліки України»: «Зараз ДжиСі Флю немає на ринку України. Періодично з’являється Ваксігрип. Її дуже мало. І я не думаю, що вона у великому об’ємі з’явиться у цьому місяці чи взагалі до кінця року».


За словами заступниці директора підприємства, у попередні роки найменше проблем було із постачанням корейської вакцини, європейські препарати надходили не регулярно. У 2020 році після продажу перших партій склади спорожніли. А щодо термінів наступних закупівель, постачальники нічого не кажуть.

У свою чергу лікарі наголошують, що попри епідемію коронавірусної інфекції, інші сезонні віруси, насамперед грип з його можливими ускладненнями, нікуди не діваються. Ба, більше, підхопити будь-який штам після вже перенесеної важкої інфекційної хвороби, у кілька разів легше.

Барбара Сіваткіна, завідуюча відділенням загальної практики сімейної медицини міської лікарні №4: «Учитывая, что после ковида падает иммунитет, и будет еще точно падать полгода, поэтому заболеть гриппом можно очень легко. И второй, прививаться от гриппа нужно спустя хотя бы месяц после исчезновения клинических проявлений».

Зазвичай пік захворюваності на грип фіксують у січні, а відповідний діагноз підтверджують навіть на початку весни. Тому тим категоріям, що є найбільш вразливими, найкраще вакцинуватися до жовтня, але не пізно і впродовж усього епідсезону.

Барбара Сіваткіна, завідуюча відділенням загальної практики сімейної медицини міської лікарні №4: «Нужно подойти в своему семейному врачу. Семейный врач даст направление. Вам дадут сумку-холодильник. Вы купите прививку, придете в манипуляционный или инфекционный кабинет, и вам сделают прививку. Иммунитет будет вырабатываться через 2 недели. Вакцинация в первую очередь необходима тем людям, которые работают с людьми. Это и медики, и полицейские, учителя. А также люди, которые старше 60 лет, у которых хронические заболевания».

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, щеплення проти грипу не дає 100% гарантії, проте суттєво зменшує імовірність тяжкого перебігу і ускладнень захворювання. І провести саму процедуру можуть безкоштовно у будь-якій лікарні.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: щеплення, вакцина, грип, аптека, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект