• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На зимового Миколу нехай церква земляків не жде. Хіба на весняного


На зимового Миколу нехай церква земляків не жде. Хіба на весняного

1 листопада на околиці Києва у національному музеї під відкритим небом народної архітектури та побуту «Пирогово» Митрополит Єпіфаній освятив Свято-Миколаївську церкву, котру перевезли з Городища (колишній Менський, нині Корюківський район) до столиці. Городищенців на освяченні не було.


Оновлена Свято-Миколаївська церква

— Ми старі, коронавірусом тут усі перехворіли, і я зокрема, наражатися зайвий раз на повторну хворобу подібними поїздками не хочемо, — говорить сільський голова Сергій Краєвенко.

— Кажуть, зо три місяці тримається імунітет, коли перехворів «ковідом». Може, на зимового Миколу (19 грудня) з’їздите?

— Е, ні. Не хочеться долю випробовувати, чи є той імунітет, чи ні. Хіба на весняного (22 травня. — Авт.) поїдемо, як карантин закінчиться. Та й були рік тому. 80 місцевих жителів їздили в музей за сприяння родини Довгих (майже олігархи родом з Городища. — Авт.).

Свято-Миколаївська церква у Городищі була побудована 1763 року, за часів гетьмана Кирила Розумовського. Дерев’яна. За радянських часів використовувалась як зерносховище. Влітку 2011 в церкву влучила блискавка, ще,сильніше пошкодила приміщення. У 2016-ому храм перевезли дб столиці. Там відреставрували приміщення. Тепер Свято-Миколаївська знову приймає відвідувачів на службу.

Може, і городищенців дочекається.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №48 (1802), 26 листопада 2020 року. Фото з інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Київ, Свято-Миколаївська церква, Городище, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в: