• Брухт ДальнобойСервис


Нові голови громад

Як і обіцяли, «Вісник Ч» продовжує розповідати про новообраних голів громад. Не всі вони вже приступили до своїх обов’язків. Але ось-ось розпочнуть роботу.

Коропська ОТГ

Володимир Куніцин, 52 роки, балотувався від партії «Рідний дім», голова фермерського господарства «Вишеньки».

Населення громади — близько 19 тисяч.На посаду голови Коропської громади балотувалося четверо кандидатів. Переможець Володимир Куніцин набрав майже 40 відсотків. Наступний за ним — ще працюючий голова громади Віктор Журавель. У нього трохи більше 35 відсотків.

Володимир Миколайович більш знаний на Коропщині як голова райдержадміністрації та районної ради.

— Рішенню балотуватись прийшло не вчора. Я чотири роки навчався у академії при президенті. У 2019 році отримав диплом, — розповідає Володимир Куніцин. — У фермерство пішов, так би мовити, від безвиході. Більше подобається саме робота в органах самоуправління. Та й, наскільки мені здається, вона й краще виходить. І головою РДА приймав район на 21 місці, а здав на сьомому, ^головою райради був у числі кращих.

Козелецька ОТГ

Валентин Бригинець, 51 рік, кандидат від партії «Наш край», заступник директора з адміністративно-господарчої роботи Білоцерківського національного аграрного університету.

Населення громади — близько 15 тисяч.На посаду голови Козелецької ОТГ балотувалося дев’ятеро кандидатів. Переможець Валентин Бригинець набрав 2838 або 44,7 відсотка голосів виборців. На другому місці — Наталія Лугіна, секретар Козелецької селищної ради, у якої 1601 голос.

Валентин Петрович вже був селищним головою Козельця. Та, коли утворювалась громада, програв вибори Олені Дмитренко. Працював також начальником ДАІ Козелького відділення.

— Я свого часу був ініціатором створення громади, — розповідає Валентин Бригинець. — Нагальних питань багато. Громаді будуть передавати землі сільськогосподарського призначення. Тому потрібна інвентаризація земель. Виникають питання з питною водою.

Потрібно підготувати проекти. Бо є багато трактових програм, зокрема на кошти, які виділяються Євросоюзом. Потрібно використати всі ресурси, що можна пустити на розвиток громади.

Олена Дмитренко пройшла в депутати облради. Кажуть, що її кандидатуру будуть висувати на голову обласної ради.

Ладанська ОТГ

Роман Ювченко, 39 років, самовисуванець, голова Краслянської селищної ради. Населення громади — близько 8500.Стати головою Ладанської громади хотіли дев’ятеро кандидатів. Переможець Роман Ювченко набрав 1245 або 43,8 відсотка голосів виборців. Наступний за ним — Микола Череп, сільський голова Івківців. У нього майже на 200 голосів менше. До речі, серед кандидатів було аж три Черепи.

Нинішній голова Олександр Падалка на третьому місці.

— Хоч і був головою Краслян, та сам ладанський. До головування був підприємцем. Займався виготовленням меблів. Тому мене у селищі добре знають, — пояснює свою перемогу Роман Ювченко.

— Чому йшли самовисуванцем?

— З партій толку ніякого. А бути без будь-якої допомоги комусь винним не хочеться.

Ще й не став до посади, а вже приходять листи від «Облгазу» про відключення ладанських котелень за борги і припинення теплопостачання. Одна котельня у Ладані і так не працює. А ще дев’ять можуть відключити. Боюсь, що вдарить добрий мороз і замерзне вся система опалення.

Є постанова не вимикати в опалювальний період котельні навіть за борги. Та це нікому не наказ.

Звертались до ОДА. Звідти відповідь: не можемо нічого зробити. Зате подзвонили з оргвідділу: нам потрібна ваша візитна картка, заповніть терміново. Чи справді це найважливіше?

Вже не знаю, куди ще звертатись. Хіба до преси? Або виставляти активістів з вилами і не давати від’єднати котельню.

Добрянська ОТГ

Світлана Бицько, 36 років, балотувалася від партії «Рідний дім», секретар Добрянської селищної ради.


Населення громади — близько 5800.У Добрянській ОТГ на голову громади балотувалося троє кандидатів. Перемогла Світлана Бицько, 1113 голосів. За нею діючий голова Володимир Ткаченко. У нього майже на 120 голосів менше.

— На посаді секретаря селищної ради тричі ініціювала об’єднання громади. Тому Добрянська громада — це моя дитина, — так розповідає про причини, чому И вирішила балотуватися Світлана Бицько. — Найбільше виборців у Добрянці. І тут мене люди знають краще, ніж голову, який пропрацював дев’ять місяців. Тому мабуть, і отримала перемогу.

За дев’ять місяців цього року ми не створили умови для передачі повноважень на місця. Не створили структуру, не забрали освіту, територіальний центр. І основне моє завдання все це організувати. Прийняти на баланс заклади освіти, запустити їх у структурі ОТГ. А також створення фінансового управління, якого до цього часу не було.

На першій сесії будемо вирішувати про створення центру надання соціальних послуг.

Буквально за місяць треба провести революцію, — підсумовує Світлана Іванівна.

Седнівська ОТГ

Сергій Маслов, 34 роки, балотувався від політичної партії «Рідний дім», секретар Седнівської селищної ради.

Населення — близько 3500 чоловік.У Седнівській громаді було чотири кандидати на голову. Переміг Сергій Маслов, який набрав 514 голосів виборців. Друге місце з 443 голосами посів Валерій Зарецький, відомий як засновник бази відпочинку «Кінний двір».

— Нинішній голова балотувався тільки у депутати. Та попри відносно невелику кількість кандидатів, конкуренція була відчутна, — розповідає Сергій Маслов. — Кілька разів влаштовували батли між кандидатами. Ми збирались, розповідали свої програми, а люди задавали питання. Загалом було гаряче.

— Чим займетесь одразу після сесії?

— Оскільки держава передає основні повноваження на місця, то перш за все потрібно створити виконавчий апарат: фінансовий відділ, відділ освіти, культури. Тобто у першу чергу запустити організаційні питання.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №48 (1802), 26 листопада 2020 року. Фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: голови громад, ОТГ, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в: