• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » До Нового року під Ічнею буде бахкати. А військову частину реорганізують


До Нового року під Ічнею буде бахкати. А військову частину реорганізують

«На технічній території військової частини «А1479» (що поряд з селищем Дружба Ічнянського району. — Авт.) з 11.00 до 14.00 щодня (крім вихідних та святкових днів) починаючи з 19 листопада по 30 грудня будуть проводитись підривні роботи з метою знищення вибухонебезпечних предметів, які небезпечні при транспортуванні та зберіганні», — повідомляє командування.Військова частина «А1479» (6-й арсенал) до пожежі у жовтні 2018 року була третім за розміром та стратегічним значенням арсеналом боєприпасів в Україні. На території, площа якої 682,6 гектара, зберігалися десятки тисяч тонн зброї: від набоїв до снарядів для реактивних систем залпового вогню «Град».

Після пожежі та вибухів уціліли лише чотири захищені бетоновані укриття. Втрати боєприпасів склали близько 95 відсотків від 69,5 тисяч тонн, що там зберігалися. Окрім знищення нетранспортабельних, вибухонебезпечних боєприпасів, ще й військову частину реорганізують. До кінця листопада мають скоротити більше 40 відсотків цивільних працівників. Із 245 посад повинно залишитись 140. У березні 2019 року 70 працівників військової частини звільнили, бо цех по ремонту боєприпасів був зруйнований. І вивільнились працівники відділів зберігання, тому що було втрачено майно внаслідок вибухів.

Кажуть, що після завершення усієї процедури реорганізації, військових попереводять служити до інших частин. Залишиться лише загін воєнізованої охорони.


Місцеві побоюються, що може взагалі перестати існувати населений пункт, де більше півтисячі людей. Адже він виріс та існує саме завдяки військовій частині. Для багатьох жителів військового містечка — це трагедія. Люди поотримували там квартири. Іншого житла не мають. Школа, садок, магазини і все це у лісі.

З економічної точки зору — це втрата робочих місць та надходжень до місцевого бюджету.

До речі, на сьогодні все ще немає єдиної версії про причини пожежі на складах. Розслідування триває.

Один з виходів із ситуації, що склалася — передача усієї території з інфраструктурою та військовим містечком на баланс Ічнянської ОТГ.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №48 (1802), 26 листопада 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: військова частина, Ічнянщина, боєприпаси, шостий арсенал, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: