• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Сесія облради. Хто затягує: тервиборчком чи БЮТівці?


Сесія облради. Хто затягує: тервиборчком чи БЮТівці?

Чернігівська обласна рада ще досі не провела першу сесію. А вже місяць після виборів. Може, і не дивно, адже обласна рада — об’єкт бажань багатьох, як солодкий торт, котрий не їдять поодинці. Комунального майна в області ще достатньо. Розпоряджатися ним треба з толком. А посада голови ради має задовольняти більшість депутатів.Чи не тому, що йдуть торги за «найкращі шматки», обласна територіальна виборча комісія затягує скликання першої сесії? Деякі новообрані депутати кажуть, це відбувається шляхом не реєстрування.

На сайті Чернігівської обласної ради, за підписом обласного тервиборчкому, опубліковано перелік уже зареєстрованих депутатів (станом на обід 24 листопада): реєстрація 26 осіб датована 12 листопада, ще 32 — 18 листопада. Усього депутатів облради має бути 64. Де ще шість?

— Наближається крайній термін реєстрації депутатів та оголошення про скликання сесії, — коментує заступник голови обласної територіальної виборчої комісії Сергій Карпов. — Учора, 23 листопада було засідання комісії. Мали зареєструвати ще шість депутатів. Усі — члени «Батьківщини». Вони принесли остаточні заяви. Однак, за двадцять хвилин до початку засідання, від них надійшло прохання відтермінувати реєстрацію депутатів.

— З яких причин?

— Пояснили тим, що попроходили депутатами до рад різних рівнів. Приймають рішення, якій з рад надати перевагу.

— То сесію хоч наступного тижня чекати?

— 25 листопада, у середу, маємо прийняти остаточне рішення, — переконаний Сергій Олександрович. — Мінімум за день ми повинні попередити новообраних депутатів про скликання сесії. Імовірно, 27 листопада, у п’ятницю, і відбудеться перша сесія обласної ради восьмого скликання.

— Депутати не можуть раду обрати? — запитала і в представників ВО «Батьківщина».

— Та ні, — заперечив голова обласного осередку партії Сергій Пащенко. — Причина суто технічна, юридичні моменти. З новою виборчою системою тяжко.

В деталі Сергій Олександрович вдаватися не став.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №48 (1802), 26 листопада 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, облрада, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в: