• Брухт ДальнобойСервис


Калина – від «корони»

13 листопада у Куликівці під своїм двором обриває калину 75-річний Іван Казимир. На хиткій металевій драбинці, спертій на тонку гілку калини, з ножом і відеречком у руках, чоловік обережно скубе червоні ягідки. Від різкого вітру драбина поволі сунеться донизу, Іван Васильович, хапається за гілку. Втримується. Ноги тремтять. Пенсіонер хвилинку перепочиває, збирається з силами, і продовжує роботу.— Чого самі полізли, молодшого не знайшлося? — запитую в Івана Казимира, коли той переводить подих.

— Син на роботі, то хто обірве? Я ж помаленьку, — пояснює. — Треба на чай. Минулі роки не пили такого, а тепер знадобиться. Люди кажуть, якийсь вітамін У калині є, котрий від «корони» помагає. Один кущик маємо, хіба на місяць ягід вистачить на чай.

— Смачний?

— Не сильно, — морщиться. — Хоч і цукру додаси, а воно таке собі. Зараз нарву, дочці понесу в п’ятиповерхівку. Бо боліє потроху.

— Не «ковідом»?

— Та, а чим же? У лікаря була. Тест здавала. Уже, наче, казала, проходить болізь. Хай ще калина організм підтримає, щоб швидше одужала.

Іван Васильович обережно переступає на іншу сходинку драбини і продовжує збирати вітаміни до відеречка.Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №47 (1801), 19 листопада 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Іван Казимир, Куликівка, калина, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в: