Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Вийшов перший номер нової літературно-мистецької газети «Струна»


Вийшов перший номер нової літературно-мистецької газети «Струна»

Засновник, власник, видавець та редактор нового чернігівського друкованого часопису Петро Антоненко, який, крім того, веде іншу газету - «Світ-інфо». А це створив нову обласну газету - літературно-мистецьке видання «Струна».11 листопада вийшов її перший номер. Розповідає Петро Антоненко:

- Отже, я недавно зареєстрував у юстиції цю нову газету як н засновник. Тобто, згідно із Законом про пресу - я і власник, і господар видання. Історія і мотивація створення газети, її концепція - про це у моєму зверненні до читачів на 1 сторінці видання.

Перше число щойно створеної газети Петро Антоненко зробив «ударним» - одразу на 20-ти сторінках. У подальшому виходитиме на 16-ти сторінках один раз на місяць. Фактично, це як додаток до іншої газети, яку видає засновник, до «Світ-інфо».

Головне питання - фінансове. Передплатити поки що неможливо. За невеликі кошти газета продаватиметься (точніше, даруватиметься за добровільні внески) у Чернігівському культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» (вул. Шевченка, 9). Натомість «Струна» безкоштовно надаватиметься в бібліотеки, навчальні заклади Чернігова і області.
Допомогти видавати газету можуть долучитися добрі люди, патріоти, готові підтримати державницьку, демократичну українську пресу. Але умова підтримки від Петра Антоненка єдина - жодних умов щодо «проштовхування» своїх публікацій у газету в обмін за її фінансову підтримку.

Чому нова газета є саме літературно-мистецькою? Бо потреба в таких виданнях наразі дуже велика, вважає редактор:

- Чернігівщина має багаті літературні, мистецькі традиції, славні імена довго перелічувати. У нас кілька театрів, філармонія, велика мережа бібліотек, клубних закладів, обласні організації всеукраїнських творчих спілок. І при цьому у місцевій пресі дуже бідна літературно-мистецька тематика або взагалі її нема.

Початрк закладено. Газета народилася. І це в той час, коли помирає їх набагато більше. У першому номері, як і в подальшому, читачі знайдуть як твори світових класиків, так і відомих українських письменників, зокрема й представників діаспори. Але, насамперед, газета планує зосередитися на місцевих авторах, яких на Чернігівщині дуже багато.

Віталій Адруг, «Деснянка» №46 (833) від 19 листопада 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Антоненко, газета, «Струна», Адруг, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект