Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Остерський чиновник вимагав понад 600 тисяч гривень


Остерський чиновник вимагав понад 600 тисяч гривень

На Чернігівщині продовжуються затримання чиновників-хабарників. Так, минулого тижня правоохоронні органи оголосили про затримання голови Остерської об’єднаної територіальної громади Віктора Самоделка, який нібито вимагав і отримав 630 тисяч гривень за сприяння в отриманні тендеру на будівництво стадіонного комплексу в рамках програми «Велике будівництво».За останній місяць вже четверо чиновників різних рівнів на Чернігівщині були затримані під час отримання хабарів. Проте остерський мер обігнав усіх у розмірі самого хабара - 630 тисяч гривень. Це ціна квартири в Чернігові. За версією слідства, ці гроші посадовець вимагав у представника місцевої комерційної структури, яка займається будівельними роботами, за підписання договору підряду на капітальний

ремонт стадіона в Острі. Роботи тут почалися у червні цього року. Тоді тендер виграла компанія «Ванта-рус», яка знизила на електронних торгах ціну будівництва майже на 2,5 мільйони гривень - з 7млн 200 тисяч до 4 мільйонів 800 тисяч.

Віктор Самоделок очолював Остерську міську раду з 2015 року, до цього він був директором Остерського будівельного коледжу. У місцевих виборах, які проходили 25 жовтня, участі не брав і на голову громади повторно свою кандидатуру не висував.


Сам підозрюваний в отриманні хабара Віктор Самоделок все заперечує, мовляв, ніяких грошей не вимагав. Розділилися і думки жителів Остра: одні називають колишнього мера справжнім хабарником, інші стверджують, що ці гроші йому підкинули.

У Печерському суді Києва Віктору Самоделку був обраний запобіжний захід у вигляді цілодобового тримання під вартою.

Наразі триває досудове розслідування у межах кримінального провадження за ст 368 Кримінального Кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). І якщо провину екс-чиновника таки доведуть, то йому загрожує позбавлення волі від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до чотирьох років.

До речі, під час своєї першої конференції новопризначена голова Чернігівської обласної адміністрації Анна Коваленко натякнула на те, що затримання будуть продовжуватися. За словами очільниці області, відразу після призначення на посаду голови ОДА вона ініціювала і організувала антикорупційний аудит в області, який ще продовжується.

Марія Пучинець, «Чернігівщина» №47 (812) від 19 листопада 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: корупція, Самодєлок, Остер, Пучинець, Чернігівщина

Добавить в:


ЦентрКомплект