Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Начальниця Деснянського басейнового управління водних ресурсів б'є на сполох через річку Остер

Начальниця Деснянського басейнового управління водних ресурсів б'є на сполох через річку Остер

10 листопада Наталія Грудницька начальниця Деснянського басейнового управління водних ресурсів на своїй сторінці у Фейсбук виклала світлини та відео, які зробила в ході відрядження. Спеціалісти з'ясовували в якому стані знаходиться ділянка території в Бахмацькому районі, яка офіційно рахується витоком річки Остер.На фото Наталія Грудницька

Ця річка - є лівою притокою Десни, яка останнім часом дуже обміліла. І щоб запобігти негативним наслідкам для навколишнього середовища, навесні при Чернігівській ОДА навіть була створена спеціальна робоча група з представників Держекоінспекції, Госгеокадастра і Деснянського басейнового управління водних ресурсів.На фото річка Десна, ділянка на території Чернігова

"В ході ревізії було виявлено чотири незаконні убивчі перемички, які заплановано демонтовати до кінця року", - повідомляє пані Наталя.

"Сьогодні є те, що працює на знищення всієї екосистеми. І це стосується не лише Остра. РОЗОРЮВАННЯ! Розорювання прибережних захисних смуг, заплавних територій і навіть розорювання витоків річок! Ділянка території в Бахмацькому районі, яка офіційно рахується витоком річки Остер, знищена. Сьогодні по факту вздовж русла на території Бахмацького району відсутня прибережна захисна смуга (для Остра це 50 метрів), яка обмежує діяльність і убезпечує від негативного впливу на водний об'єкт. Болота, яке давало життя річці, немає... Навкруги перепахані торфовища, які вже не можуть бути водозбірною площею для живлення річки Остер. Невже світ летить шкереберть на стільки, що скоро нашу спрагу втамує кукурудза чи соняшник? Це реально страшно.
Потреби екосистем стали вторинними по відношенню до людських потреб. Антропоцентризм домінує по відношенню до екоцентризму. І це катастрофа!
", - написала Грудницька.

Наталія Грудницька також зазначила, що найближчим часом Деснянське БУВР направить відповідні офіційні листи стосовно порушень водного законодавства по відношенню до річки Остер.

На фото - стан русла річки Остер, яка є лівою притокою Десни

В той же час підписники пані Грудницької повідомляють, що такий самий стан річок лень не в усіх районах області. Прокутура та екологи - безсилі, а законодавством за розорювання передбачені - мізерні штрафи.


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Грудницька, Остер. Десна, розорювання

Добавить в: