• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Чернігові дефіцит вакцини від грипу. Коли з’явиться і чи можна робити тим, хто перехворів Covid-19


У Чернігові дефіцит вакцини від грипу. Коли з’явиться і чи можна робити тим, хто перехворів Covid-19

В Україну завезуть близько 650 тисяч доз вакцини від різних іноземних виробників. Про це сказав Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.Очікують трьохвалентну і чотирьохвалентну вакцину – це означає кількість штамів грипу, до яких вироблятиметься імунітет. Ці штами, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, будуть цього епідсезону у Північній півкулі, а значить і в Україні

«Вони вже почали з’являтися в тому числі й в аптеках, медичних закладах. Окрім того, у нас є відповідні кошти, які передбачені в бюджеті і ми зараз закуповуємо вакцини за бюджетні кошти, для того щоб провести щеплення груп ризику, в тому числі медичних працівників», - сказав Максим Степанов.

Лікар інфекціоніст Оксана Баластрик каже, щеплення від грипу таки потрібно робити.

«Сезонне щеплення проти грипу в цей час показане і це робити дійсно потрібно. Щоб ми хоча б одну інфекцію могли виключити. Закінчувати вакцинуватися проти грипу потрібно до початку жовтня, тому що виробляються антитіла впродовж тижня. Для того, щоб в листопад увійти вакцинованим та захищеним. Але, якщо такої можливості не було, то ВОЗ дозволяє вакцинуватися впродовж всього епідемічного періоду», - пояснила лікар-інфекціоніст.

Тим хто перехворів коронавірусом, одразу робити щеплення від грипу не можна, каже лікарка.

«Рекомендовано, не раніше чим через місяць, після закінчення клінічної прояви ковідної інфекції. Людина має бути абсолютно здоровою, але допускається вакцинування при легкому протіканні ГРВІ».

Журналісти Суспільного поцікавились чи є зараз вакцини у Чернігові. У аптеці №206 сказали, що вакцина є. Коштує вакцина французького виробника 420 гривень, на момент зйомки, 28 жовтня о 12 годині, їх лишалось близько 25, сказала Юлія Гришай.

Директор ТОВ «Ліки України» Ігор Назаренко сказав, в цьому році вакцин проти грипу закупили вдвічі більше.

«Попит на фоні ковід, надзвичайно високий і тих, знаходиться в групі ризику і раніше ніколи не вакцинувався, зараз приходять і запитують і бажають таку вакцинацію зробити. Цього року ми замовили ще влітку,зробили попередню оплату і отримали замовлення на 7 тисяч вакцин джусіфлю, тобто більше ніж минулого року».

Ці 7 тисяч вакцин вже розкуплені, наступну поставку вакцини, а це близько тисячі доз очікують на початку листопада.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцини, аптека, грип, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект