Щоб лисиці в лісі не казилися

Держспоживслужба в Чернігівській області почала вакцинацію диких м’ясоїдних тварин. У лісах Чернігівщини це лисиця, вовк, борсук, енотовидна собака. Вакцину проти сказу розкидають з літаків АН-2. Операція має назву планова пероральна імунізація, оскільки брикетики розміром з коробку сірників, що розкидають з літака, тварини мають з’їсти. А чи їдять?— Звичайно. Бачив в лісі два роздертих кубика. По всіх прикметах їх споживали лисиці. Після того як розкидають ці брикети — лисиць, які добувають мисливці на наших угіддях чи наші єгеря, здавали на перевірку і серед них хворих на сказ не було зовсім, — стверджує Ярослав Коваль, мисливствознавець ДП «Городнянське лісове господарство». — І взагалі скажених лисиць по Городянському району набагато менше стало. Хворого звіра видно: настовбурчене хутро, не боїться людей. Крім того, держспоживслужба додатково надає лісівникам розчини проти сказу, африканської чуми, якими обробляються кормові майданчики для звірів. У Городнянському районі п’ять користувачів мисливських угідь.

— На мою думку, нічого більш дієвого для вакцинації диких тварин від сказу не придумали, — вважає Володимир Яковенко, міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство».

Розкидання вакцини проводиться літаками над лісовими та сільськогосподарськими угіддями області на території близько 27 тисяч квадратних кілометрів.

Використовується вітчизняна вакцина «Орісвак». Розкидати планують близько 683 тисяч доз.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №37 (1791), 10 вересня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцинація, сказ, дикі тварини, лисиця, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект