Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Один поїхав в Межигір'я. А інших жалію, що відпустила. Вони ж як малі діти без мами». Прилучанка Тетяна Коробко шукає осиротілих лебедів


«Один поїхав в Межигір'я. А інших жалію, що відпустила. Вони ж як малі діти без мами». Прилучанка Тетяна Коробко шукає осиротілих лебедів

На подвір’я жительки Прилук Тетяни Коробко прийшли лебеді. Один дорослий білий і шестеро сірих лебединих підлітків. Спочатку Тетяна розгубилася: що з ними робити, чим годувати?


Тетяна Коробко відправляє лебедя в Межигір’я

— Вони прийшли на мій день народження, 26 серпня. Люди й раніше бачили їх на болоті, що за нашим двором. Живемо на околиці Прилук, далі річка Удай. Було сухо, а в нас у дворі копанка, ще дід мій копав для птиці. Ми вже не тримаємо, ставок рястом поріс. Лебеді оселилися і кілька тижнів жили у нас. їли той ряст, сусід зерно давав. Потім кудись пропав дорослий лебідь. Може, хтось прикрив чи вбив. А малі літати ще не вміють, — розповідає Тетяна Коробко.

Згодом сусіди принесли Тетяні ще одного лебедя.


— Думали, що він з того ж виводку, але ні, той доросліший. І сидів, нічого не їв. Я почала шукати, куди його пристроїти, як допомогти. Врешті відгукнувся Сергій Григор’єв, київський біолог, методист Національного парку Межигір’я. Забрав хворого птаха в Межигірський притулок для лебедів. Лікують, зараз він там на карантині. Гроші на перевозку дала жителька Прилук Євгенія Авер’янова.

А малих лебедів я спочатку прикрила в себе. Потім сусіди порадили випустити. Я випустила, а вони пішли кудись і не вертаються. Я корю себе, що не догледіла. Вони ж як малі діти без мами, тиняються, не знають куди йти. Консультувалася зі спеціалістами, кажуть навіть коли оперяться, нікуди не полетять, бо вожака нема. Переживаю за них. Люди бачили на болоті вже тільки п’ятьох. Просила як побачать знов, повідомити.

Мені аби їх знайти, пригнала б додому як гусей. А тоді вже буду думати, куди їх пристроїти. Чоловік підтримує, каже: «Почала справу, доведи до кінця». Ну щоб не кидала я цих лебедят.

Тетяна Коробко не волонтер, не зоозахисник. Домогосподарка, яка любить усе живе.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №37 (1791), 10 вересня 2020 року. Фото з архіву Тетяни Коробко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тетяна Коробко, Прилуки, лебеді, зоозахисниця, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект