Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Новгород-Сіверщині лісники виявили чотири незаконно вирубані галявини лісу

На Новгород-Сіверщині лісники виявили чотири незаконно вирубані галявини лісу

Вирубані цілі галявини лісу сьогодні, 11 вересня, вранці виявили співробітники Новгород-Сіверського райлісгоспу. Таких ділянок чотири, за попередніми оцінками, збитки держави становлять близько мільйона гривень. Рубка незаконна, сказав виконувач обов’язків директора райлісгоспу Сергій Івко.Ліс біля села Форостовичі. Сергій Івко показує одне з місць незаконної рубки, виявлених вчора і сьогодні. На сотні метрів вглиб лісу, обабіч протореної дороги – сліди рубок. Стовбури забрали, залишили верхівки дерев. Закінчується дорога – просторою галявиною. Вона з’явилась після рубок. Пні свіжі.

Лісничі зупиняються біля одного з пнів. Його діаметр понад 60 сантиметрів. Це була сосна віком 80 років. Одна така зрізана сосна - це майже 18 тисяч гривень збитків для держави, каже головний лісничий Новгород-Сіверського райагролісгоспу Олександр Кудлай.

«На цій ділянці вирубано 20 дерев. Загальна сума збитків 212 тисяч. Сьогодні виявлено 4 такі ділянки.»

Лісничі показали чотири ділянки незаконних рубок. Всі вони межують з одним полем. Пахотою до вирубок ведуть сліди від автівок. Одну машину лісничі зупинили тут вчора ввечері.

Телефоном речниця поліції Юлія Ковтун розповіла, що вчора до Новгород-Сіверського відділу поліції надійшла заява від представників лісгоспу, що вони зупинили легковий автомобіль з причепом в якому, на їх думку, знаходився незаконно зрубаний ліс. На місце події виїхала поліція.

Наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження за статтею 246 кримінального кодексу України — це незаконна порубка, незаконне перевезення, зберігання та збут лісу.

Сьогодні заяву про правопорушення з прикріпленим актом завданої шкоди Сергій Івко передав до поліції. За останні два місяці це третя подібна заява. Загальна сума збитків завдана незаконними рубками за цей період - понад три мільйона гривень.

Зі слів Юлії Ковтун, за цими заявами поліція проводить досудове розслідування.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліс, вирубка дерев, Новгород-Сіверський район, село Форостовичі, UA: Чернігів

Добавить в: