Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Носівці — на самокатах, у Прилуках — під рушниками


У Носівці — на самокатах, у Прилуках — під рушниками

Карантин карантином, а свято за розкладом. Як відзначали День знань, розпитала у школах області.


На урочистій лінійці на відкритті школи №5 у Носівці: вчителька 2-Б класу Валентина Ігнатенко, а також дівчатка 2-А класу Вероніка Лозицька, Лілія Калягіна, Анастасія Горбащенко та Дарина Кондрацька

Перейшли на дві зміни

— Від традиційної лінійки цього року вирішили відмовитись. Для трьох перших класів робили урочистий вхід, для кожного окремо з часовою дистанцією. Вони заходили через живий коридор. Рушники тримали дівчата із танцювального колективу. Батьки до школи не заходили, залишились чекати надворі, — розповідає про свято першого дзвоника Тетяна Кожевнікова, заступник директора з виховної роботи Прилуцької гімназії №5. — Для двох одинадцятих класів були невеликі урочистості на подвір’ї школи. Перед ними виступив наш випускник і учасник АТО підполковник Володимир Гулий. Він подарував гімназії прапор. Після чого випускників урочисто запросили до школи.

Загалом для кожного класу склали окремий графік і маршрут, за яким діти заходили до школи. Перший урок був святковим у межах кожного окремого класу.

Відкрили два додаткових входи. На кожному стояв дезінфектор. Діти заходили по одному в масці, дезінфікували руки.

Організували і гаряче харчування. Замість двох перерв, на яких діти їли, буде чотири.

Школа перейшла на двозмінне змішане навчання. Тобто початкова школа починає працювати з восьмої години. На першу зміну о 8.15 приходять 10-11 класи. Оскільки у них більше уроків. 5-7 ходитимуть на другу зміну, яка розпочинається приблизно о 12.00. Кожен клас займається у своєму кабінеті. До цього ж працювали лише в одну зміну.

Перший дзвоник у новій школі— Намагалися створити свято і для дітей, і для батьків. Адже воно у нас подвійне: перший дзвоник і відкриття закладу, — про проведення урочистої лінійки розповідає Олена Куїч, директор Носівської школи №5. Школа вперше відкрила свої двері у цьому році. — Дуже важко було збалансувати святкову атмосферу з дотриманням карантинних норм. Та, сподіваюсь, вдалося.

Дітей розважали казкові герої. Першокласники на лінійку виїхали на самокатах. Це було сучасно і весело. А школу ми відкривали символічним золотим ключиком.


Під час урочистостей була присутня вся школа. Адже хотілось, щоб усі дітки відчули дух нашого першого свята. Хоча спочатку планували, що будуть лише перші та одинадцяті класи.

Усіх батьків і гостей свята ми попередили про масковий режим. Вони стояли на відстані від дітей. Для першокласників ми намалювали квіточки, стоячи в яких ті могли зберігати дистанцію.

У школі станом на перше вересня 380 учнів. Набрали два перших класи. Навчаємось в одну зміну. Площа приміщення, кабінети дозволяють заходити до школи з інтервалами.

— Чи буде гаряче харчування?


— Так. Плануємо запустити з 7 вересня. Склали списки дітей, пільгових категорій. Замовили продукти. З дотриманням вимог, без шведського столу та буфету.

Піски і Хоробичі — на карантині

— Кожен заклад спільно з педагогами та батьками вирішував, яким чином проводити свято 1 вересня, — пояснює Олена Соронович, заступник начальника обласного управління освіти. — Хтось проводив заходи на свіжому повітрі виключно для одного класу. Хтось — для перших класів, якщо це дозволяє територія. Хтось — дистанційно.

Як повідомили в обласному управлінні освіти, 1 вересня до занять не приступили дві школи області. Це пісківська школа Бобровицької громади — 79 учнів. А також хоробицький ліцей у Городнянській ОТГ — 89 учнів. Причина — лабораторії заборонили функціонування закладів у зв’язку з виявленням випадків «ковіду».

У школі Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади Чернігівського району п’ять учнів навчаються на дистанційній формі у зв’язку з тим, що знаходяться на самоізоляції.

За оперативними даними, розпочала свою роботу 461 школа. 15 закладів ліквідовано, призупинено, реорганізовано у філію тощо.

Працює 497 перших класів. Це на 30 менше, ніж минулого року. Першачків близько дев’яти тисяч у порівнянні з 9800 минулорічних.

За попередніми даними, всього по області 96070 учнів. Це на 650 більше, ніж минулого року.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №36 (1790), 03 вересня 2020 року. Фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: 1 вересня, свято, школа, Носівка, Прилуки, День знань, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект