Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Село Озереди на Корюківщині, що найбільше постраждало від радіації, залишились без води


Село Озереди на Корюківщині, що найбільше постраждало від радіації, залишились без води

До редакції Сусіди.City завітала мешканка майже зниклого з мапи району села Озереди, що неподалік Корюківки. Валентина Давидова розповіла, як непросто нині живеться її родині у цьому забутому всіма населеному пункті.Клеймо Чорнобиля

З Озеред почали виїжджати люди, коли його густо накрило радіаційним пилом після аварії на Чорнобильській АЕС. І по сьогодні цей населений пункт вважається небезпечним для проживання.

Жінки, котрі продають на базарі гриби та ягоди і приваблюють покупців – говорять приблизно таке: «У мене чистий товар, не з Озередів»

У селі цьому, що належить до Брецького старостинського округу Корюківської міськради, зовсім мало людей лишилося. Восьмеро пенсіонерів, четверо працездатних і троє дітей, двоє з яких школярі.

Жилих хат на вже єдиній у населеному пункті вулиці Садовій — чотири. Решту або розібрали, або самі розвалилися та поросли бур’яном.

Коли відремонтують телефон


Валентині Давидовій 72 роки. У жінки хворі суглоби, пересувається з палицею. Каже, усе більше підводить здоров’я. Наче трохи підправить, проколовши раз у рік уколи, а воно знову нагадує про себе не найкращим чином.


Валентина Давидова з трудом дійшла до редакції

Мешкають удвох з чоловіком в Озередах уже тридцять років. Одногодки, тож і хвороби майже однакові.

Валентина Федорівна розповіла, що з 10 серпня перестав у них працювати стаціонарний телефон. Викликали майстра. Приїхав, подивився. Каже, треба копати, але це вже інші мають робити. Від того часу й чекають, коли ж прибудуть ті, котрі копають.

Треба возити воду

Та ще більшою бідою для сільчан є те, що майже зникла у них вода. Є в одному колодязі вкінці вулиці, але не всі туди можуть дістатися. Та й води в ньому мало. Вони з чоловіком своїм автомобілем воду для пиття привозять з Корюківки, від доньки

Є в них і власна свердловина, однак воду ту вживати не можна, дуже багато містить заліза. Проте в Корюківку не наїздишся. Тому від імені односельців просить жінка, щоб налагодили підвіз води до їхнього села. Хоча б раз у тиждень.

Плани на майбутнє

Питаю в жінки, чи не хочуть вони перебратися до Корюківки. Каже, що чоловік проти. В Озередах хата, яку він сам будував, тиша, спокій. Хазяйство невелике тримають: кури, гуси, качки.

Семенівський підприємець регулярно привозить хліб та інші продукти — хто що замовить. До села не проблема дістатися, ходять попутні маршрутки по трасі неподалік. Правда, дороги лісовози порозбивали та часто смердить у селі димом.

Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село Озереди, вода, Корюківка, Чорнобиль

Добавить в:


ЦентрКомплект