Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Синоптики розповіли де, коли і якої інтенсивності йтимуть дощі


Синоптики розповіли де, коли і якої інтенсивності йтимуть дощі

Що не кажіть, а Україна наша – різнолика. Тому, мабуть, і українці свої найголовніші свята відгуляли під супровід різноликої погоди. Як повідомили в Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології, 21-24 серпня погоду області визначало поле зниженого тиску з проходженням вдень 24 серпня атмосферного фронту. Тому 21-22 серпня по області місцями пройшов невеликий дощ (вітер переважав східного напрямку), температура повітря вдень 21 серпня у південно-західних та південно-східних районах підвищувалась до 30º тепла, 22-23 серпня була 24-29º тепла, вночі 22 серпня склала 12-14º, 23 серпня знижувалася до 8-9º, 24 серпня до 11-15º тепла. У святковий День Незалежності по області пройшов невеликий та помірний, подекуди – значний дощ (місцями відмічався туман), вітер переважав південно-західний 3-7 м/с, але у південно-східних районах відмічались суховійні явища. Температура повітря вдень 24 серпня у південно-східних районах підвищувалась до 31º тепла, на решті території області до 20-25º, а вночі знижувалась до 16-18º тепла. З якою ж погодою літо вийде на свою «фінішну пряму»? Метеорологи повідомили наступне.26 серпня
по Чернігівській області буде хмарна погода з проясненнями, вночі дощитиме (місцями пройде значний дощ), відмічатиметься гроза, а вдень буде без істотних опадів. Вітер цього дня дутиме західний 7-12 м/с, температура: вночі 12-17º, вдень 20-25º тепла. По Чернігову також буде хмарна погода з проясненнями, вночі йтиме значний дощ, гримітиме гроза, а вдень вже буде без істотних опадів. Температура: вночі 14-16º, вдень 22-24º тепла.

27 та 28 серпня очікується мінлива хмарність, вдень 27 серпня можливий короткочасний дощ, місцями – гроза, в решту ж часу місцями йтиме невеликий дощ. Вітер у ці дні дутиме західний 7-12 м/с. Температура: вночі 11-16º, вдень 19-24º тепла.

На 29 та 30 серпня прогнозується погода без опадів. Температура: 29 серпня вночі 10-15º, вдень 21-26º тепла, а 30 серпня вночі 13-18°, вдень 26-31º тепла.
Що ж, дочекалися нарешті дощиків. Не зайвими будуть…

А що про «фінішні» літні дні розповідає народний календар?

25 серпня відзначається день пам'яті святих Фотія і Аникити. У давнину примітили: якщо цей день дощовий, то бабине літо буде коротким, а якщо погода тепла і ясна – слід чекати хорошого врожаю білих грибів. З цього дня у повітрі вже можуть бути перші ранні заморозки.

26 серпня вшановується пам'ять святителя Тихона, Задонського чудотворця. Наші пращури у цей день прибирали у сараях і погребах, щоб до зимових сховищ не потрапляла осіння гниль.


27 серпня вшановується пам'ять пророка Міхея. Наші пращури помітили: якщо цього дня повіває тихий вітер, то осінь буде ясною, а от якщо Міхей «з бурею прийшов», то вересень негожим буде. У минулі часи у цей день спостерігали за журавлями: якщо вони вже відлітають до теплих країв, то до середини жовтня мороз буде.

28 серпня відзначається свято Успіння Пресвятої Богородиці. Саме з 28 серпня розпочинається молоде Бабине літо, яке триватиме до 11 вересня. У минулі часи примітили: якщо молоде Бабине літо погоже, то вже на старе (з 14 до 21 вересня) чекай негоди, а якщо цього дня погода тиха і ясна, то й осінь буде такою ж.
29 серпня відзначається свято Спаса Нерукотворного. Наші пращури примовляли: «Третій Спас уже й хліба припас», оскільки до цього дня новий урожай вже було зібрано. У минулі часи примічали: якщо у цей день буде заморозок, то осінь ще довго триватиме. Також спостерігали: якщо журавель відлітав до третього Спаса, то на Покрову (14 жовтня) буде морозно.

30 серпня вшановується пам'ять святого Мирона пресвітера. Здавна помітили, що саме з цього дня починався осінній листопад (першою починає скидати лист береза, за нею – липа, в'яз, черемха і наступні листяні породи). У минулі часи примічали: якщо зранку передостаннього дня літа стелився туман і було росяно, то погода буде хорошою, а осінь - гожою. Якою буде осінь – побачимо. Літо ж – завершується…

Останні теплі дні, а потім – все!
По літу і по світлу. І знову
Осені негожій, непривітній
Вклонятимусь – не зрадила б лишень...
Стає у літа усмішка осіння,
Снує собі вже ковдрочку павук,
Та я ще набираюся терпіння,
І чую літа ще останній теплий звук…


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода, прогноз погоди, синоптики, кінець літа, дощ

Добавить в:


ЦентрКомплект