Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Підприємців Чернігова примушують давати хабарі (соцопитування)

Підприємців Чернігова примушують давати хабарі (соцопитування)

Сьогодні в експертному клубі «Чиста політика» було презентовано результати опитування, щодо рівня корумпованості органів державної влади та контролюючих структур та презентовано посібник для підприємців «Як правильно побудувати діалог з особами, які здійснюють перевірку». 

За словами  Олени Левошич, директора Центру муніципальних експертиз, соціологічне опитування проводилися в період з 27 по 31 серпня. 450 осіб, які мають стаж роботи не менше 5 років, поділилися своїм досвідом, щодо рівня корупції в нашому місті.

За результатами опитування 86% респондентів стикалися з фактами корупції. Давали взятки податковій службі – 52% опитаних, органам Міністерства охорони здоров’я – 33%, органам МВС – 27%, органам місцевого самоврядування – 23%. Хабарі у вигляді грошей вимагали у 63% респондентів, у вигляді сплати платежів чи доброчинних внесків на певні рахунки у 32%, у вигляді передплати певних періодичних видань та навчання у 28% респондентів.

Працівники органів контролю штучно створюють ситуації, які провокують населення до порушення законодавства – так вважає 72% респондентів. Найчастіше саме податкова інспекція та міліція провокують людей до надання хабара. Проте «чемпіоном» з вимагання хабарів, на думку опитаних стала саме податкова служба.

Хабар до 1000 грн. надавали 49% респондентів, до 5000 грн.– 27% та понад 5000 грн. – 24%. Шкала корупції в Чернігові представлена на фото нижче.


Валерія Альтман

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валерія Альтман, Олена Левошич

Додати в: