Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівщина туристична запрошує, де подаватиметься туристичний потенціал області


Чернігівщина туристична запрошує, де подаватиметься туристичний потенціал області

 Чернігівщина – один з найдавніших та найбільших за площею регіонів України.

Область займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам’яток культурної спадщини - близько 9 тис., майже 2 тис. з них - національного значення. Це, перш за все, пам’ятки палеоліту та раннього християнства доби:

- всесвітньо відома Мезинська стоянка первісної людини, датована 20 тисячами років. Тут під час розкопок вперше у світі були знайдені унікальні знахідки, а саме: найдавніші ударні музичні інструменти з кісток мамонта, прикраси, зразки посуду із елементами прадавнього орнаменту та багато ін. Хоча стоянок первісної людини у нас ще не один десяток.

- це також пам’ятки періоду раннього християнства - Спаський, Борисоглібський, Успенський собори, Антонієві печери, Іллінська, Пятницька церкви – у Чернігові, Спасо-Преображенський собор у Н.-Сіверському, Юр’єва божниця в Острі. Всі вони датуються (X - XII ст. ст.);

- пам’ятки більш пізнього періоду: Єлецький, Троїцько-Іллінський монастирі в Чернігові, Густинський монастир під Прилуками, Собор Різдва Богородиці в Козельці з одним з найбільших іконостасів в Україні – (27 метрів), Георгіївська, дерев’яна, церква у Седневі та ін.

Велику культурну цінність мають палацові ансамблі: садиба Тарновських в Качанівці. Це єдиний палацово – парковий комплекс - зразок дворянської садиби XIX ст., що зберігся в Україні; а ще: палац Галаганів у Сокиринцях, садиба Румянцева-Задунайського у Вишеньках, палац останнього гетьмана України – графа Кирила Розумовського у Батурині та багато ін.14 населених пунктів області мають статус історичних місць України.
Три з них - з понад тисячолітньою історією: це Чернігів, Новгород-Сіверський та Любеч.
Нашу область сміливо можна назвати батьківщиною вулика, адже сучасний, рамковий вулик винайшов чернігівський поміщик Петро Прокопович у 1814 р.. Крім найпівнічнішої точки нашої держави на карті Чернігівщини є найбільше село України - с. Кобижча, Бобровицького району (площа майже 2 тис. гектарів). Із Чернігівщиною пов’язані імена основоположника українського чернецтва – Святого Антонія Печерського, князя Ігоря Святославовича – героя всесвітньо відомого «Слова о полку Ігоревім» та багатьох інших видатних історичних постатей.

Нерідко Чернігівщину називають краєм чудотворних ікон. У храмах нашої області знаходяться 14 чудотворних ікон, до яких постійно приїздять десятки тисяч паломників і стверджують про зцілення та одужання.

На Чернігівщині діє 37 музейних закладів, з них три національні заповідники: «Чернігів стародавній», «Гетьманська столиця» та «Качанівка».

Чернігівщина має значні рекреаційні ресурси: лісами вкрито 20% території області, понад 1,5 тис. річок, сотні озер із загальною площею понад 9 тис. кв. км. В області є національні природні та ландшафтні парки, сотні заказників, майже 150 пам’яток природи, заповідних урочищ, дендропарки, зоопарк, десятки сільських садиб, закладів відпочинку та оздоровлення.

На території Чернігівщинив - 2 родовища мінеральних вод, унікальні, єдині в Україні, родовища бішофіту.

Крім історичних пам’яток та природних багатств на території області працюють сучасні готельно-відпочинкові комплекси ( «Бреч», СПА-готель «Шишкін», центр відпочинку «Вітрила Маклая», «Золотий берег», Rіverside , «Рейкарц» ,«Слов’янський» та ін..)

Крім того, щороку на Чернігівщині проводиться близько 200 різноманітних заходів. Найбільш популярні: Батурин Фест «Шабля»; міжнародний фестиваль «Мамонт Фест»; Міжнародний фестиваль «Івана Купала на Голубих озерах», фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь»; фестиваль історичної реконструкції «Спис на вістрі», фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаєве свято»; Чернігівський історичний фестиваль, мистецький проект «Зелена сцена», який триває протягом активного туристичного сезону та багато інших.

Детальнішу інформацію про анонси, новини ідеї для відпочинку на Чернігівщині дізнавайтесь
на сторінці в Фб - https://www.facebook.com/chernihivregiontravel
на нашому сайті - https://chernihivregion.travel/
на сторінці в Інстаграм - https://www.instagram.com/chernihivregion_travelЧИТАТИ ІНШІ СТАТТІ ПРОЕКТУ

https://www.gorod.cn.ua/news/gorod-i-region/118991-turistichni-magniti-chernigivshini-yidemo-na-vihidni.html

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мандруй чернігівщиною, Чернігів туристичний

Добавить в:


ЦентрКомплект