• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Політичний сенс візиту Разумкова залишився незрозумілим


Радио

Політичний сенс візиту Разумкова залишився незрозумілим

Олександр Рись автор проекту «Чернігівський політклуб», на своєму Ютуб-каналі виклав свіжий відео-огляд основних політичних подій Чернігова та області. У випуску, зокрема, йдеться про візит голови Верховної Ради Дмитра Разумкова до Чернігівської області, про конфлікт всередині «Слуг народу», про чернігівський «Голос», а також «Європейську солідарність» та передвиборчі амбіції Марини Рейко. Детальніше дивіться та читайте нижче.Цілі і задачі візиту спікера Верховної Ради України Дмитра Разумкова в Чернігівську область

До Чернігівської області з дводенним візитом завітав Дмитро Разумков, голова Верховної ради України. Давайте розбиратися, яка мета була його приїзду та які результати.

У перший день поїздки він разом із головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком оглянув Батуринську фортецю та обговорив необхідність реконструкції цитаделі в рамках програми «Великого будівництва».

Виникає питання, це взагалі був робочий візит чи екскурсія в політичному форматі?

Другий день спікер парламенту почав з візиту до дошкільного освітнього закладу №3 «Дитяча академія», що у Чернігові.

Шкода, що більшість візитів високопосадовців, зазвичай перетворюються в показуху. Так, наприклад, гостю показують, якийсь зразковий об’єкт інфраструктури, а реальні проблеми практично не обговорюються.

Спікер Верховної Ради провів коротку прес-конференцію, де розповів про те, що найважливішим результатом візиту стало активне спілкування з бізнесом та важливість прийняття двох законопроєктів – про технопарки і про податок на додану вартість при закупівлю імпортного технологічного обладнання.

Питання розвитку бізнесу і промисловості – це дійсно актуальні питання і на них варто робити акцент. Проте, чи голова Верховної Ради має це вирішувати і чи взагалі вони не знали про ці проблеми?

Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України: «Я про це чую вже в третьому регіоні, навіть четвертому. Це, не дивлячись на війну, Донецька та Луганська область, Харків, Суми і Чернігів».

Можна було припустити, що Разумков приїхав також і з політичних міркувань, тобто він міг розрулити конфлікт між Халімоном і Прокопенком, який і розгорівся в чернігівській ЗЕ-команді. Проте, у відповідь на питання щодо цього, він показав, що не володіє ситуацією і не знає вирішення.

Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України:
«В мене тут живе тітка та дядько і я заїжджав до них у гості».

Тоді все зрозуміло, відвідати родичів – це святе.

Конфлікт в чернігівському осередку партії «Слуга народу»

В чернігівській ЗЕ-команді розгорівся конфлікт. Так, основне протистояння відбувається між головою ЧОДА Андрієм Прокопенком та головою осередку «Слуг народу» Павлом Халімоном. Так, чернігівське інтернет-видання «Події і коментарі», яке пов’язують з Андрієм Прокопенком опублікувало інформацію про те, що Халімон проти Прокопенка збирає голоси в чернігівській обласній раді. Чому так сталося?

По-перше, Халімон був призначений керівником осередку від «Слуг народу», а Прокопенко головою ЧОДА, відповідно це вже дві сфери впливу і вони дещо не знайшли спільної мови. Андрій Прокопенко почав тягнути ковдру на себе, відповідно він пролобіював на місце кандидата міського голови Тарасовця, його друзів, і відповідно сам почав опікуватись виборами. Халімону це не сподобалось.
А кому б сподобалось, якщо ти керівник, а за тебе вирішують все – і інформаційні питання, і кадрові, і організаційні. Саме тому серед депутатів чернігівської обласної ради почалися перемовини щодо того, щоб оголосити недовіру Прокопенку. Звичайно, депутати облради не могли свої реальні наміри озвучити публічно, тому вони придумали максимально недолугий спосіб висловити погрози Прокопенку. Вони зібрали прес-конференцію, щоб озвучити невдоволення щодо відсутності фінансування санаторію «Пролісок» біля Ніжина. Тобто якийсь санаторій є приводом для невдоволення – це просто політичний фарс. Насправді, там невдоволення максимально політичне.

Пояснити дії Андрія Прокопенка в цій ситуації, також важко. Він через свій ресурс наніс превентивний удар. Мабуть для того, щоб спробувати домовитись з погрозою того, що він знищить весь рейтинг ЗЕ-команди. Проте в ситуації, в якій знаходиться сам Прокопенко, це схоже на самогубство. Тому що у нього нема сильних зв’язків у Києві, тому що він вважається креатурою Богдана, а Єрмак зачищає цих людей. Крім того, у Халімона, як народного депутата від ЗЕ-команди і очільник осередку, навряд чи буду знімати, це може викликати багато проблем. А от Прокопенка зняти, в принципі, нічого не заважає.

І ще один сміливий, якщо не сказати, дикий, крок Прокопенка – це звинувачення Халімона в тому, що він домовився з Атрошенком. Тобто він ще й додатково стріляє і у Атрошенка, який насправді впливовий і може посприяти тому, щоб Прокопенка взагалі прибрали.

Отже, це відкрите протистояння призвело до того, що має залишитись тільки один. ЗЕ-команда має вирішити, хто буде продовжувати керувати виборчим процесом, а хто піде в небуття. Але частину рейтингу в цій ситуації вони однозначно втратять.

Команда чернігівського «Голосу»

Сергій Притула буде балотуватися на посаду Київського міського голови від партії «Голос». Чернігівці побували на всеукраїнському з’їзді «Голосу», а також засвітили місцеву команду. Керівник осередку – Володимир Барінцев. В команді чернігівського «Голосу» знаходяться Андрій Кужель, можливо, один з найвпливовіших, Олександр Гашпар, Ольга Палькова, відома волонтерка, а також ряд громадських активістів і членів в минулому «ДемАльянсу».

Доволі цікава команда. Але є питання, чи є в них ресурс, чи готові вони активно працювати на виборчій кампанії, тому що поки що їх проходження в міську раду під питанням.

«Європейська солідарність» і Рейко

В Чернігові з’явилися рекламні борди, на яких написано, що новим мером Чернігова буде жінка. Проте велике питання, хто їх встановлював.

Подібні борди є в Києві. Там рекламну кампанію запустили «Слуги народу», але в Чернігові немає позначки, що це ЗЕ-команда або «Слуги народу». Чернігівські «Слуги народу» самі кажуть, що це не вони поставили ці борди.

А давайте подумаємо, хто у нас жінка і хто не одноразово заявляє разом з котом про те, що вона буде йти в мери Чернігова. Цілком ймовірно, що таким чином кандидатка хоче збити хайп від ЗЕ-команди і десь перетягнути увагу на себе.

Скоріш за все Марина Рейко піде на посаду міського голови від «Європейської солідарності». Про це свідчить декілька моментів. По-перше, Ірина Соломаха, яка очолює міський осередок партії «Європейська солідарність», постить фото Марини Рейко з написом «партнер». І відповідно, вона підтвердила, що Марина Рейко вже вступила в «Європейську солідарність». Тобто, інтрига розкрита.

Gorod.cn.ua за матеріалами каналу «Чернігівський політклуб»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Рись, Дмитро Разуков, конфлікт, Халімонов, «Голос», Прокоменко, «Європейська солідарність», рейко, «Чернігівський політклуб»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект