Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У масках, без вальсу і ходи. Карантинний випускний


У масках, без вальсу і ходи. Карантинний випускний

— Подивіться, які красуні. А ви ще сумнівались, чи йти у цих сукнях, — на порозі куликівської школи зустрічає випускників Олена Богдан, класний керівник, для неї це четвертий випуск. У класі 27 учнів. На вручення атестатів дівчата вдягли однакові бордові сукні з білими комірцями. У хлопців бордові метелики замість краваток, їх спеціально шили до свята першого дзвоника.


Випускниця куликівської школи Марія Митус (на передньому плані) на святі вручнення атестатів разом з однокласниками

Куликівських випускників, як й інших у Чернігові та області, обмежив карантин. Пишні урочистості та багатолюдні святкування з нагоди випускних вимушені були відмінити. Натомість лишили святкове вручення атестатів.

— Довго вагались, чи проводити захід взагалі. Через це і перенесли вручення якнайдалі, щоб відслідковувати ситуацію з коронавірусом у громаді, — пояснює Ольга Труш, директор куликівської школи. — Я спілкувалась з колегами-директорами з Чернігова. Радилась, як проводили свято вони, яких заходів безпеки дотримувались. Хотілось провести свято так, щоб і карантин не порушити, і зробити приємно дітям і батькам.

Куликівські одинадцятикласники свої атестати отримували у минулий четвер, 30 липня. Зберегти хоч якісь урочистості керівництво школи, громади просили і учні, і, батьки. Не хотілось лишатись зовсім без свята. Хоч і з побоюванням, та адміністрація таки погодилась: святу бути, але з усіма вимогами карантинного часу.

Так для дітей у дворі школи на відстані півтора метри розмістили стільці. Батьків і гостей відвели метрів за 20 від учнів. І крейдою намалювали кола для кожного, теж з дистанцією.


Випускники куликівської школи (зліва направо): Олександр Антоненко, золота медалістка Аліна Лапко, Андрій Лазар, Діана Постернак і Юра Чава

Урочистості мали розпочатись о десятій. О 9.20 до школи почали підходити випускники. Ще до вручення діти повинні були розписатися у директора за атестати. У школу заходили по одному.

— З антисептиками, масками та дистанцією, але нам все ж таки дозволили провести свято, — радіє випускниця Діана Постернак.

— Від яких традицій довелося відмовитись через карантин?

— Не будемо танцювати випускний вальс. По-перше, під час танцю важко зберегти дистанцію. А по-друге, ми вже й рухи забули. А повторювати не було коли.

— Засмутились, що не вдягнете вечірні сукні?

— Чого ж не вдягнемо? Увечері плануємо вже окреме святкування. Для нього купили наряди.

— Випускний — це зазвичай свято для всієї Куликівки, — розповідає Олена Богдан. — Випускники ходою йдуть вулицею до пам’ятника покласти квіти. Жителі райцентру виходять подивитись на красивих дітей. А всі урочистості проходять у будинку культури, куди також сходиться чи не все селище. Та цьогорічне свято особливе. Проте добре, що врешті-решт вдалося його влаштувати.


Техпрацівниці куликівської школи Світлана Чава і Тетяна Пильник пропонують обробити руки Наталії Халімон, голові Куликівської громади (крайня праворуч)

Тим часом на входах на територію шкільного двору з дезінфекторами розмістились шкільні техпрацівниці, або, як вони самі себе назвали, швабристки. Завдання жіночок — у всіх перевірити наявність маски та кожному продезинфікувати руки. Завдання виконували самовіддано. Не минали ні батьків, ні начальства.

— А масочка ваша де? — зупиняють на вході Наталію Халімон, голову Куликівської громади, яка прийшла привітати випускників з трояндами та цукерками для кожного учня. — Хоч ви і голова, та без маски не пустимо.

— Ось вона, — Наталія Миколаївна серед подарункових пакунків знаходить свою маску, обробляє руки і заходить у двір.

Щоб усе було за нормами, перевіряє і Олександр Лапко, заступник начальника Куликівського відділення поліції. У нього подвійне хвилювання. Адже серед випускників і його доня Аліна, одна з чотирьох золотих медалісток. Золото також отримала Катерина Зеленська, Вікторія Качкарда і Анастасія Чернецька.

Урочистості розпочались точно за графіком. На свято випускники зайшли теж з дистанцією один від одного. На обличчях — маски, одноразові і .з тканини. їх знімали, лише коли отримували атестати. Традиційно вітальне слово виголошували директор, класний керівник. Від батьків випускників усіх присутніх вітала Юлія Постернак, начальник Куликівського районного управління соціального захисту населення. А голова громади Наталія Халімон попросила не забувати своїх батьків і громаду. І частіше повертатись додому. Після чого більшість присутніх не змогли стримати сліз.

Свято тривало менше години. З лінійки випускники виходили по-одному, під рушником. А тут їх уже чекали батьки, дідусі і бабусі з квітами, обіймами і сльозами радості на очах. І яка уже може бути дистанція? Це ж найрідніші!

* * *

Цьогоріч в області 5848 випускників одинадцятих класів. Це на 628 більше, ніж минулого року.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №32 (1786), 6 серпня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: випускний, куликівська школа, Олена Богдан, Ольга Труш, Наталія Халімон, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект