Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Абітурієнти, звільнені від ДПА, мають право вступати до вишів, – МОН


Абітурієнти, звільнені від ДПА, мають право вступати до вишів, – МОН

Для цього вступники можуть скористатися атестатом із позначенням "звільнений від ДПА"Абітурієнти, які були звільнені від складання Державної підсумкової атестації (ДПА), мають право вступати до закладів вищої освіти. Про це заявив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко під час брифінгу 29 липня, повідомляє УП.

"Жоден заклад вищої освіти не має права відмовляти у прийнятті документів через запис "звільнений від ДПА", – наголосив Вітренко.

За його словами, середній бал додатка до зазначеного документа розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатках та документах оцінок.

"ДПА, зазвичай, проходить у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Тобто, раніше результати ЗНО були потрібні для розрахунку середнього балу атестата, а також вступу", – зазначив урядовець.

Однак, цього року українські школярі були звільнені від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації. У результаті бали ЗНО не обов'язково переводити у 12-бальну шкалу та зазначати у сертифікаті про повну середню освіту. Їх необхідно подати лише при вступі у вищий навчальний заклад.

Таким чином, випускники, які мають намір вступити у вищий навчальний заклад, можуть скористатися атестатом із позначенням "звільнений від ДПА".

Нагадаємо, 18 червня Верховна Рада України скасувала обов’язкове проходження Державної підсумкової атестації для випускників цього року.

Через декілька днів закон про складання ДПА та ЗНО за бажанням підписав президент України Володимир Зеленський.

Джерело: Zik.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ДПА, МОН

Добавить в:


ЦентрКомплект