Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чому в пацієнтів 2-ї поліклініки вимагали шприци для аналізу крові з вени?


Чому в пацієнтів 2-ї поліклініки вимагали шприци для аналізу крові з вени?

До редакції Чернігівського порталу Gorod.cn.ua звернулися відвідувачі поліклінічного відділення КНП "Чернігівська міська лікарня №2" з проханням роз’яснити деякі питання стосовно забору крові з вени. Забір крові на біохімічні показники проходить в кабінеті №210. При цьому, на відміну, від кабінету, де роблять загальний аналіз крові в пацієнтів вимагають наявність витратних матеріалів, а саме шприців.

Ніякого повідомлення на дверях кабінету з цього приводу, де вивісили розцінки на аналізи та іншу інформацію, - немає. В результаті пацієнти стоять в черзі на аналіз, заходять до кабінету і там їм кажуть: "потрібен шприц". Пацієнт виходить і в кращому випадку займає нову чергу в аптеку, що поряд, незрідка вона не працює, тож йти доводиться на вулицю, оскільки аптеку на першому поверсі поліклініки закрили, на що скаржаться люди похилого віку. І далеко не кожен з них знає, що по з’єднувальному коридору можна перейти до лікарні, де є аптека. В аптеці в свою чергу запитують який саме потрібен шприц (на яку кількість мілілітрів), і якщо ви не запитали цього в медсестри з маніпуляційного кабінету чи свого лікаря – вам доведеться знову дізнаватися й про це.Черга з пацієнтів, яких направили до аптеки за шприцамиНа фото чоловік тільки но купив шприц і прямує до кабінету №210

Ми в свою чергу звернулися з інформаційним запитом до медичного закладу 16.07.2020 і сьогодні, 23.07.2020 отримали відповідь, за підписом головного лікаря КНП "Чернігівська міська лікарня №2" В.П. Фаля. В запиті ми питали чи можливо вартість шприца включати до вартості аналізу, і чи можливо вивісити на видному місці кабінету оголошення про те що потрібен шприц, а також чи можливо аби лікарі, які призначають аналіз крові з вени писали, який саме шприц потрібно купити заздалегідь?

На момент нашого звернення на дверях кабінету №210 закріплено було 2 оголошення – одне про те, що 4 види аналізів за направленням від дільничного або сімейного лікаря робляться безкоштовно, а від спеціаліста – за гроші та роздруківка таблички з розцінками на вартість витратних матеріалів для лабораторних досліджень. При цьому сплачувати за аналіз можна було або через термінал Приватбанку, або ж на першому поверсі на стійці, де раніше видавались результати аналізів.
У відповіді лікарні нам повідомили, що при проведенні лабораторних досліджень пацієнтам, які обстежуються за програмою медичних гарантій дослідження проводиться безоплатно, в т.ч. витратні матеріали (включно шприці). При проведенні платних досліджень витратні матеріали (включно шприці) входять у вартість послуги. За такою формою маніпуляційний кабінет поліклініки працює з 20.07.2020 р.Зауважимо, що шприці для аналізу крові з вени в пацієнтів вимагали протягом декількох місяців, адже наш читач та члени його родини здавали аналізи в проміжку з травня по липень і кожного разу в них та інших пацієнтів, що заходили до кабінету №210 просили купити шприц. Вартість шприцу на 10 мл. – 3 грн. 30 коп.

В телефонному режимі нам повідомили, що проблему зі шприцами вирішено, і відповідна інформація розміщена на дверях кабінету №210. На дверях дійсно замінили роздруківку, але в ній на відміну від тексту відповіді В.П. Фаля не йде мова про те, що витратні матеріали – а саме шприці – є безкоштовні. Тож в найближчий час ми перевіримо, чи й надалі в пацієнтів вимагають наявність шприців.Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поліклініка, аналізи, шприци, Фаль

Добавить в:


ЦентрКомплект