• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Сім завдань голови райдержадміністрації, щоб Корюківська лікарня працювала краще


реклама

Сім завдань голови райдержадміністрації, щоб Корюківська лікарня працювала краще

 

У кожної людини здоров’я на першому місці. Тому й владу народ оцінює, в першу чергу, по тому, які створені умови для лікування. Сусіди.City завітали у Корюківську райдержадміністрацію, щоб дізнатися, які зміни чекають на районну лікарню в найближчому майбутньому.

Голова Корюківської райдержадміністрації Володимир Полубень каже, що ставить перед собою сім конкретних завдань щодо розвитку районної лікарні. І, на його переконання, їх можна виконати.


Володимир Полубень. Фото: Віталій Остапенко

Про історії успіху закладів «вторинки» зараз не так багато говорять, але він вірить, що вони є. Просто люди з обережністю ставляться до всього і не поспішають ділитися з іншими своїми досягненнями.

Заробляти ще більше

Володимир Полубень розповів, що Корюківська лікарня досить впевнено стартувала у реформуванні вторинної ланки. Спочатку з Національною службою здоров’я України уклали договір на 10 пакетів надання послуг, а потім додали ще один — на лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

За перші три місяці в Корюківській лікарні заробили удвічі більше коштів, ніж прораховували

Як відомо, реформа «вторинки», котра передбачає пряме фінансування з НСЗУ за пролікований випадок, розпочалася з квітня цього року. Попередньо, згідно з договором, Корюківська ЦРЛ мала до кінця року (за 9 місяців) заробити 23 млн грн. Та вже у липні зрозуміли, що зароблять щонайменше 35 мільйонів, а може й більше.

Держава платить немалі кошти як за лікування, так і за готовність надавати допомогу пацієнтам з COVID-19. На півночі Чернігівської області визначені два медичні заклади, які можуть госпіталізувати хворих на коронавірус. Це Новгород-Сіверська та Корюківська ЦРЛ.

Проте госпіталізують таких пацієнтів, фактично, лише в Корюківку, бо Корюківська лікарня має сучасне відремонтоване інфекційне відділення і добре забезпечена кадрами. З інших районів уже було двоє пацієнток — зі Сновська й Сосниці. Саме за надання цих послуг очікують заробити не менше 13 млн грн.Благодійна допомога — лише за бажанням

У лікарні мають назавжди зникнути листочки з переліком мийних засобів, паперових рушників, ватою, гумових рукавичок тощо, які вручають кожному пацієнтові стаціонару, щоб він придбав як благодійну допомогу.

Така необхідність була у зв’язку із недостатнім фінансуванням медицини до початку реформи, тому працівники закладу були змушені це робити. Проте вже зараз ці витрати може взяти на себе сам медичний заклад.

А якщо не зможе, то на господарські витрати лікарні виділять кошти з місцевого бюджету. Втілення такого завдання якраз на етапі розрахунку потреби. Порахують — побачать. Але з людей кошти не братимуть. Якщо хтось і схоче чимось віддячити відділенню за лікування — то це має бути лише щире бажання людини.

Придбати нове обладнання

Заробивши додаткові кошти за лікування пацієнтів з COVID-19, у першу чергу придбали нове обладнання для боротьби з цією недугою. Це імуноферментний аналізатор (IFA-апарат) за 230 тисяч грн, аби на місці робити аналізи на коронавірус, і апарат штучної вентиляції легенів за 330 тисяч.


Марина Лісена, в.о. завідувачки клініко-діагностичної лабораторії райлікарні з новим обладнанням. Фото: Наталія Рубей

Ще один апарат ШВЛ, який коштує 2 мільйони грн, має надійти у серпні чи вересні. Це апарат експертного рівня, за допомогою якого можна лікувати навіть дітей. Звісно, заклад також постійно поповнює запаси засобів індивідуального захисту, які спочатку купували за кошти місцевих бюджетів.

Підвищити зарплату

Частину коштів, які заробляє лікарня, спрямують на підвищення заробітної плати працівникам медичного закладу. Не відразу вона різко підскочить, але, наприклад, до Дня медика премію виплатили всім.

Фактичні фінансові показники вже дають можливість планувати додаткові стимулювальні виплати щомісяця до кінця року. І сьогодні це одне з головних завдань місцевої влади і пріоритет держави.

Забезпечувати безкоштовними ліками

Володимир Полубень відразу каже, що сподіватися на безкоштовне медикаментозне забезпечення поки не варто. Зараз лікарня оголосила тендер на придбання медикаментів. Замовили їх з переліку препаратів, який затвердив уряд. Зважали на попередній досвід роботи.

Тендер до кінця року оголошено на суму 1 млн 444 тисяч грн. Але ніхто не знає, з якими діагнозами потраплять до них пацієнти. Може статися так, що одні найменування медпрепаратів швидко використають, а інші — лежатимуть «до нагоди». Але коли доведеться надавати допомогу, ніхто чекати не буде.

Механізм має бути приблизно такий. Людина занедужала. Сімейний лікар оцінює стан пацієнта і вирішує, що йому потрібно пройти обстеження у вузькопрофільного спеціаліста.

Фахівець, який лікує в ЦРЛ, ухвалює рішення щодо лікувальних процедур і потрібних медикаментів. Якщо ліки є, їх нададуть безкоштовно. Але якщо необхідні інші найменування, або тих, що є, не вистачає — доведеться купувати самостійно.

Інше питання — як уникнути зловживань у цьому питанні, адже людський фактор ніхто не виключає. Проте все це має з часом відпрацюватися. А поки радикальних змін у цьому плані, каже голова райдержадміністрації, чекати не варто.

Покращити харчування пацієнтів

Реформування вторинної медицини передбачає відхід від кількості ліжко-місць, за заповнюваність яких постійно звітували лікарні. Термін лікування при попередній «системі» складав приблизно 10 днів.

А насправді виходило так, що багато пацієнтів після кількох днів перебування в стаціонарі йшли на поправку і починали відпрошуватися додому. Проходять процедури та вирушають. Отже, в цьому плані мають відбутися зміни.

Якщо пацієнт, який отримав необхідну допомогу в стаціонарі, може далі лікуватися амбулаторно — то навіщо його тримати в лікарні? У результаті, кількість повинна перерости у якість, тобто для інших пацієнтів харчування має стати ситнішим – переконаний Володимир Полубень.

Придбати мамограф


Мамограф — необхідне обладнання, за допомогою якого обстежують молочні залози жінок. Ця проблема зараз набула досить серйозних масштабів. На жаль, сьогодні таку послугу можна отримати лише в обласному центрі. Що дуже незручно і досить дорого.

Тож уже наступного року заплановано придбати для Корюківської ЦРЛ мамограф за 5 млн грн. Обіцяє допомогти нардеп від 207 виборчого округу Максим Зуєв, а також підставить плече міська рада.

Хочу подякувати всьому медичному персоналу. Якби не вони, всі ці зміни не можна було б планувати. Сподіваюся, що спільними зусиллями вдасться значно підвищити якість надання медичних послуг і рівень матеріального забезпечення їх нелегкої праці.

До речі, придбання мамографа дозволить додати ще один пакет послуг Корюківської ЦРЛ. А це означає, що коштів від держави лікарня отримуватиме більше, а пацієнти матимуть ще одну безкоштовну послугу, за яку платитиме НСЗУ.

Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківська ЦРЛ, медреформа, лікарня, НСЗУ

Добавить в: