• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Спершу приморозило, потім засушило»


«Спершу приморозило, потім засушило»

Ягідний сезон триває. Але і ті, хто приймає ягоду, і ті, хто здає, скаржаться: чорниця дрібна і її мало. А на лисичку треба дощ.— У нас одразу чорницю по 40 почали приймати, — каже Людмила Сорока, голова Олешнянської сільради Ріпкинського району. — Таку ціну поставили. І люди, в основному, в Чернігів возять, там по 70 здають. Приймають в Олешні всього пару чоловік, решта ще не включилися. Лисичку приймають по 65. Було 70. Люди всього по 3-4 кілограми набирають.

— Особисто я ще не ходив. Чекаю, коли крупніша буде, — підтверджує Леонід Примаченко, сільський голова Ловині Ріпкинського району. — Збираю для себе. Морозимо, потім взимку компоти варимо. На варення треба пізніше збирати, коли ягода крупна і зріла. У варення мішаємо з лісовою малиною. Теж в лісі трохи є. У лісової малини аромат зовсім інший, ніж у домашньої. Потім банку відкриваєш... Начальство як до нас заїжджає, після чорнично-малинового варення одразу добрішає.

А приймальники ще не «розгойдались», бо ягода недозріла. Приймають підприємці — один з Олешні, другий з Нових Яриловичів, ті самі їздять щороку. І ціну виставляють зазвичай однакову. Цього року яриловицького ще не бачив, а олешнянський вже по 40 приймає.

Ціна на лисичку залежить від дощу. Коли його нема, гриб дрібний, а ціна вища. Була по сантиметру-два в діаметрі — по 80 приймали. Дощ пройшов, вже по 65.

У Сядриному Корюківського району чорниця наприкінці минулого тижня була по 45 гривень за кіло.

— Першу руками збирали, для продажу на базарі, та по 60 була. Зараз чорницю дралками беруть. Її ще перебирати треба, зеленої багато, листя попадається, — розказує Лідія Кучер, приймальниця. — Не я, а хто несе здавати, той її й перебухує. Чорниця цей рік де яка: місцями є хороша, а де — померзла, що взагалі ягід нема. Приморозки були, потім спека без краплі дощу. Спершу повимерзало, потім поприсихало майже все: зав’язь є, а ягода не визріла. Думаю, до 50-ти в ціні підніметься.

Минулого року чорниця була непогана. Перша 30, потім 35, і так ціна виросла до 50-ти за кілограм. Руками зараз мало хто бере, збирають дралками. А в Холмах переважно руками, для базару. Вона сивенька, ціла, не мокра. Дралками трохи травмується, різницю видно одразу. Але мені, скажімо, принесуть хоч сизу, хоч мокру — заплачу однаково. Бо наді мною начальство: яку ціну сказали, по такій і приймаю. А в мене забирають і далі везуть. Працюю на хазяїна, офіційно оформленого, податки платить і все таке.

На лисичку, навпаки, ціна падає. Була 100, тоді 70, це вже 40.

Зараз у Сядриному сім чи вісім приймальних пунктів.

— Несуть потроху. Не нагрібають, як минулого року, 17-літровими відрами. Цього року дівчата — двійнята наші, Христина і Карина Волохіни, найбільше принесли, три 10-літрові відра на двох. Вони швидкі. Ходили зі своїми тітками, ті й по відру не понабирали.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №28 (1782), 9 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ягоди, лисички, чорниці, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в: