• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На Чернігівщині триває «Велике будівництво». Школа у Носівці запрацює вже 1 вересня. В ОДА підвели підсумки червня


На Чернігівщині триває «Велике будівництво». Школа у Носівці запрацює вже 1 вересня. В ОДА підвели підсумки червня

— Головна подія червня — візит президента Володимира Зеленського в область, — розповів журналістам Андрій Прокопенко, голова обласної державної адміністрації, під час звіту про свою роботу за минулий місяць. Такі зустрічі в ОДА, пообіцяв Андрій Леонідович, відтепер стануть традиційними. І щомісяця влада — голова та його заступники, — звітуватиме перед жителями і області щодо досягнень за минулий місяць. А також ділитиметься, планами на наступний.


Під нас зустрічі. Віталій Загайний (зліва), Андрій Прокопенко

Відмінили спецмито

— Під час свого візиту Володимир Зеленський зустрівся з підприємцями. І вже маємо перші позитивні результати, — поділився Андрій Прокопенко. — Представники бізнесу озвучили проблему щодо підняття спецмита на полівінілхлорид. Це стосується кількох потужних підприємств області. Зокрема, «Слов’янські шпалери», що працює на території Корюківської громади і дає роботу більш ніж 600 працівникам. ПВХ в тому числі використовується і під час виробництва шпалер. Генеральний директор Віктор Мурай озвучив, що планувалося введення спецмита на ввезення. Такі нововведення могли суттєво «вдарити» по економіці підприємства і призвести до здорожчання продукції приблизно на десять відсотків. Позиція президента була однозначною. Володимир Зеленський зв’язався з міністром економіки Ігорем Петрашком. І дав доручення розібратись. А вже за два тижні проблема була вирішена. Оприлюднили рішення про скасування 18-відсоткового спецмита на ввезення ПВХ. Буквально днями подзвонив директор підприємства і сказав, що вже розмитнили першу машину без сплати цього мита. Питання також стосувалось чернігівського «САН ІнБев» (колишній пивкомбінат) тощо. Тож спільними зусиллями влади і бізнесу ми вирішили один з проблемних моментів і дали можливість розвиватись вітчизняному товаровиробнику, — наголосив Андрій Прокопенко.

Дороги, дитячі садочки, лікарні

— Одне з головних завдань візиту Володимира Зеленського — проінспектувати хід реалізації національної програми «Великого будівництва» в області, — зазначив губернатор. — Президент детально оглянув реконструкцію станції «екстреної медичної допомоги». А також ознайомився з іншими об’єктами. Нам вдалося зберегти фінансування по всіх 15 об’єктах попри карантин. Отож, реалізація проєкту «Велике будівництво» відбувається ритмічно. Все йде за графіками. Цього року буде реалізовано наступні проєкти — п’ять шкіл, п’ять дитячих садочків та п’ять стадіонів. Загальна сума — 106 мільйонів гривень. Значна частина об’єктів буде профінансована з державного фонду регіонального розвитку. Я вже побував на всіх будівельних майданчиках особисто. Особливо приємно, що вперше з 2012 року в області буде введено в експлуатацію нову школу. Це школа у Носівці. Довгобуд, який реалізовувався з 1989 року. І вже першого вересня школа прийме учнів.

— До програми «Великого будівництва» включено і приймальні відділення, що реконструюють за кошти державного бюджету, — додав Віталій Загайний, перший заступник голови обласної державної адміністрації. — По дев’яти об’єктах вже проведено необхідні формальні роботи. І в липні замовники мають можливість підписати договори з підрядними організаціями. І розпочати будівництво. Продовжується програма з будівництва доріг. Щодо місцевих, то буде побудовано і відремонтовано 125 кілометрів. На сьогодні завершено роботи на шести об’єктах. Також із нововведень є те, що ми повертаємось до габаритно-вагового контролю. Адже у дороги вкладаються великі кошти. І хочеться зберегти об’єкти якнайдовше. Наприклад, дорога Ніжин-Прилуки, що побудують у цьому році, коштує півтора мільярди гривень. На сесії облради депутати вже проголосували за виділення коштів для ремонту габаритно-вагових комплексів. Це близько 50 тисяч гривень. І ці тисячі дозволять зберегти мільярди, вкладені у дороги - пояснив Андрій Прокопенко.


Також планується встановлення двох автоматичних комплексів. Один у Кіптях Козелецького району, інший — по трасі Київ-Чернігів у Київській області. Вартість цих комплексів приблизно мільйон євро. Вони вже запроєктовані і цього року будуть встановлені.

— Є суттєва підтримка держави малому та середньому бізнесу, — наголосив Андрій Прокопенко. — Так, більше десяти тисяч приватних підприємців, які в період карантину не могли працювати, отримали компенсацію від держави. Перераховано 32 мільйони гривень.

Тести на «Ковід» усім призовникам

— Наразі область перейшла до адаптивного карантину. Проведена робота по страхуванню медичних працівників, які надають допомогу хворим на коронавірус. Повністю застраховані працівники інфекційних відділень лікарень першої хвилі — 285 медпрацівників. А також працівники «швидкої допомоги» — 343 людини, — зазначив голова ОДА.

— Обласна лабораторія за період карантину провела більше 12 тисяч обстежень методом ПЛР. Щодня проводиться 200-300 тестів, — розповів про ситуацію з «Ковідом» в області Андрій Подорван, заступник губернатора. — І до кінця тижня-виходимо офіційно на старт ІФА-тестування, що буде проводитись на базі лікувальних закладів. Обладнання вже є. І такі тести вже роблять. Але щоб їх враховували у статистику завершується процес верифікації обладнання в лабораторному центрі, далі в лікарнях. Завдяки цій технології можна з’ясувати, чи перехворіла людина. На останньому тижні активізувались перевірки — спільні рейди національної поліції з представниками держпродспоживслужби у кафе, магазини. Триває призов на строкову службу. У планах — призов 561 чоловік з області. 255 (це 45%) вже відбули до військових частин. Спільно з військкоматом та обласним лабораторним центром відпрацювали обов’язкове ПЛР-тестування усім призовникам. Ця робота проводиться ще на місцях, у районах. Завдяки чому було виявлено двох чоловіків з Бобровйцького району. Із дотриманням карантинних обмежень триває ЗНО. Найбільша кількість учасників зареєструвалась на тестування з української мови та літератури.

Підтримка спортсменам

— У нас діє спортивна резервна команда. Ця програма уперше застосована для підтримки молоді. 11 спортсменів з літніх видів спорту протягом двох місяців отримують стипендію. І ще 13 готуються до підписання трудових договорів, — зазначив Андрій Подорван. — Є кандидати на участь у літніх олімпійських іграх. Наразі точно відомо про номінування на участь Олени Костевич. З обласного бюджету на її підготовку та придбання необхідного обладнання виділили 250 тисяч гривень. Плануємо підтримати і інших молодих спортсменів, навіть якщо вони не номінуються на ігри в Токіо. У них головні перемоги ще попереду, а підтримати маємо зараз. І ще: практично все готово для відкриття відділення баскетболу на базі Школи вищої спортивної майстерності із ігрових видів спорту. Цього кілька років добивались баскетболісти.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №28 (1782), 9 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівська ОДА, Андрій Прокопенко, Віталій Загайний, Андрій Подорван, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в: