Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Працівниця корюківської фабрики захворіла на коронавірус. Поки виявили трьох контактних осіб


Працівниця корюківської фабрики захворіла на коронавірус. Поки виявили трьох контактних осіб

На Корюківщині виявили восьмого хворого на коронавірусну інфекцію. Жінку госпіталізували до інфекційного відділення Корюківської центральної районної лікарні.

Головний лікар Корюківського центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко розповіла, що корюківчанці, яка захворіла на коронавірус, 52 роки. Вона працює в АТ «Слов’янські папери — КФТБ».Подумала, що перегрілася

У суботу, 4 липня, у другій половині дня у хворої на коронавірус корюківчанки погіршилось самопочуття. Це був вихідний. Останній день на роботі жінка була у п’ятницю 3 липня. Вона подумала, що перегрілася на сонці, бо багато працювала на городі, по господарству.

Спочатку температура піднялася до 38 градусів, а потім стала ще вищою. Хвора намагалася її збити жарознижувальними препаратами, та вона вперто трималася. Жінка відчувала сильну слабкість, з’явились пітливість і ломота в тілі. Проте кашлю не було.

Зрештою, зателефонували сімейному лікарю Світлані Лещенко. Чоловік хворої власним автомобілем привіз лікарку додому. Світлана Віталіївна оглянула пацієнтку. У неї вже прослуховувалося слабке дихання, тому сімейний лікар призначила антибіотики.

Слабкість не зникла, та температура після пігулок почала на деякий час знижуватися, але потім знову підвищувалася. У понеділок 6 липня бригада Центру виїхала до хворої додому й узяла мазки на COVID-19.

Та той час жінки вже страждала на сильні болі у попереку. Вона здала аналізи, щоб перевірити нирки. Зранку 8 липня надійшли результати з обласної лабораторії, які підтвердили коронавірус. Того ж дня корюківчанку госпіталізували до інфекційного відділення Корюківської лікарні та почали інтенсивне лікування.

Троє на самоізоляції

У Корюківському міськрайонному відділі державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ» повідомили, що поки виявили тільки трьох контактних осіб, які можуть бути інфіковані хворою. Це її чоловік і двоє, друзів, до яких подружжя нещодавно ходило в гості.

На робочому місці жінки контактних поки немає. За словами завідувачки відділу Ольги Кузюри, на «Слов’янських шпалерах» у зв’язку з карантином діє система профілактичних заходів, які обмежують контактування працівників — як під час роботи, так і під час перерв.

Де могла заразитися корюківчанка, поки не відомо. Її чоловік напередодні повернувся з Київщини. У нього ніяких симптомів захворювання немає. Проте, 9 липня в нього теж взяли мазки та направили до чернігівської лабораторії. Двоє контактних друзів пішли на самоізоляцію. Якщо їх стан залишатиметься стабільним, то за два тижні їх теж тестуватимуть.

Чому мовчать контактні та чим це загрожує

Ольга Кузюра каже, що зараз не так просто виявити контактних з хворою людиною осіб. Причини різні. Може бути, що інфікована чи інфікований просто не здатні згадати, де і з ким перетиналися досить близько і могли передати вірус.

Буває, що люди спеціально приховують інформацію, аби їх не відправили на самоізоляцію. Бо якщо на самоізоляцію йде людина, котра офіційно працює, то за ці дні Фонд соціального страхування виплачує їй лише 50% заробітної плати.


А це не всіх влаштовує. Інколи контактні особи на цей час беруть відпустку, щоб не втратити кошти. Та це лише один бік справи. Бо коли хвора та неізольована людина заразить купу людей — про пів зарплати вже ніхто не й згадуватиме.

На сьогодні змінилися вимоги щодо самоізоляції. Тепер такі особи не сидять постійно вдома, а можуть ходити в магазин за продуктами, аптеку, поліклініку. Але обов'язково перебувати в засобах індивідуального захисту, і бути за межами житла не більше двох годин у день.

У випадку з працівницею корюківської фабрики, що захворіла на COVID-19, треба всім, хто з нею спілкувався починаючи з 22 червня, зрозуміти, що вони можуть бути носіями вірусу. Необхідно повідомити службу та самоізолюватися. Після закінчення двотижневого терміну в них візьмуть аналізи.

Безкоштовне й платне тестування

Світлана Лещенко повідомила, що особам, які підпадають під дію наказу МОЗ, зокрема контактним, в чернігівській лабораторії аналізи роблять безкоштовно. Бо цей заклад фінансується з державного бюджету.

Якщо ж робити тестування у Корюківці на нещодавно придбаному лікарнею обладнанні, це коштуватиме пацієнтам 150 гривень.

Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, Корюківка, фабрика

Добавить в:


ЦентрКомплект