Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » За вбивство діда, побиття його сина, шахрайство і розбій – 15 років тюрми


За вбивство діда, побиття його сина, шахрайство і розбій – 15 років тюрми

«Пятьсот сувениров. Деньги — это грязь, но о-о-очень лечебная», — було написано з одного боку папірця. На зворотному: «Пятьсот сувениров не является платежным средством 500 гривен Киев 2006». Саме з такої сувенірної купюри починався шлях до тюрми 24-річного Богдана Лукашевича з Березни Менського району.Богдана вже судили за крадіжку у вересні, 2018 року. Тоді суддя присудив три роки умовно. А цього разу Менський районний за вбивство, розбій і шахрайство дав п’ятнадцять років ув’язнення.

Третього грудня торік Богдан Лукашевич пішов до сусіда 83-річного Івана Гука позичити сто гривень. Пенсіонер відмовив. Тоді зловмисник вирішив обдурити старого. Взяв сувенірну п’ятисотку і прийшов знову до Гука. І сказав, що приніс повернути борг. Дід погано бачив. Взяв гроші, ще й здачу дав, 300 гривень. Наступного дня Богдан подзвонив діду і знову попросив грошей. Коли прийшов, Іван Гук сказав, що може дати лише сотню. Це обурило Лукашевича, адже розраховував на значно більшу суму.

Певно, Іван Петрович дізнався від середнього сина — Володимира, який приїздив напередодні, що Лукашевич повернув йому несправжні гроші. Синові старий дав тисячу гривень. Коли той подивився на гроші, одразу побачив обман і подзвонив батьку. А той розповів, хто їх йому приніс?

Богдан попросив у старого води. Дід виніс у веранду, а коли повернувся до гостя спиною, той тріснув його по потилиці товкачкою, що лежала неподалік. Пенсіонер повалився на мішки з зерном. З рота випали зубні протези. А Лукашевич заскочив до хати. Під скатертиною на столі знайшов 350 гривень і став ритися у шафах. В цей час почув, що дідусь стогне. Вискочив до нього, і знову вдарив товкачкою по голові. Ще живого затяг до хати і кинув на підлозі.

У цей час у сусідній кімнаті знаходився 37-річний Юрій Гук, син пенсіонера. Юрій — інвалід (синдром Дауна). Чоловіки жили удвох після смерті дружини і матері. Старший син Петро помер ще малим. Середній Володимир живе у Києві. Юрій попросився до туалету, та Лукашевич не пустив. Заштовхав безпорадного у крісло і тричі стукнув качалкою по голові. Вирішив, що оглушив, тому продовжив шукати у хаті цінності. Побачив, що господар намагається піднятися з підлоги. Тоді Богдан схопив ніж і увігнав йому в груди. Потім став добивати сина. Бив по голові товкачкою так, що та зламалася. Після чого пішов до умивальника мити руки. Та інвалід ще дихав. Тоді нападник взяв викрутку і вдарив нею Юрія в голову, той впав на крісло і затих, Лукашевич, окрім грошей, забрав ще мобілку «Нокіа» і годинник «Молния». Вимкнув світло і поїхав до Чернігова. Телефон здав до ломбарду, а кишеньковий годинник залишив собі.

Що у Гуків щось не так, першою занепокоїлася сусідка. Старий щодня ходив до неї міряти тиск, а це не прийшов. Пішла перевірити, а дід мертвий у калюжі крові, син ледь живий. Вона і викликала поліцію.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №27 (1781), 2 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Богдан Лукашевич, суд, вирок, Менський район, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект