Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » З 1 липня кримінальну відповідальність за кермування у нетверезому стані не ввели. І штрафи не зростуть


З 1 липня кримінальну відповідальність за кермування у нетверезому стані не ввели. І штрафи не зростуть

— Прийшла з Києва директива, що водіїв, як і раніше, штрафуватимуть по статті 130 Кодексу про адміністративні правопорушення. Кримінальну відповідальність не ввели, хоч і збиралися. На який час затримуються зміни, поки що інформації немає, пояснює 39-річний Євген Чепа, заступник начальника управління превентивної діяльності — начальник відділу організації групи реагування Головного управління Національної поліції в області.З першого липня мала бути запроваджена кримінальна відповідальність за керування транспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. А штрафи мали зрости. Кримінальний кодекс збиралися доповнити статтею 286-1. Її санкція передбачатиме штраф від 17 до 34 тисяч гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Під санкцію цієї статті підпадає не тільки водіння по п’яні, а й передача керування особі, яка нетвереза або обкурена, наколота, нанюхана і т.д.; відмова водія від проходження огляду (дихнути в алкотестер чи поїхати до наркодиспансеру); вживання водієм після ДТП за його участю спиртного, наркотиків або лікарських препаратів на їх основі. Ті самі дії повторно — штраф до 51 тисячі гривень і забирають права на строк від двох до трьох років. Ще і судимість би значилася.

Зараз штрафи за п’яне водіння такі: за перше правопорушення протягом року — штраф 10200 гривень і рік позбавлення прав. За повторне в цей же рік — штраф 20400 гривень з позбавленням прав на три роки. За третє і більше порушень протягом року штрафують на 40800 гривень і на десять років забирають права.

Максимально допустимий рівень алкоголю в організмі — 0,2 проміле.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №27 (1781), 2 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Євген Чепа, штраф, нетверезе водіння, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект