• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівщина має геопортал містобудівного кадастру


Чернігівщина має геопортал містобудівного кадастру

Наша країна обрала курс на діджиталізацію. тобто використання цифрових інструментів для забезпечения доступності та оперативності отримання громадянами різних видів послуг. Зокрема, неабияк доступнішою і відкритішою стає сфера містобудування та архітектури. Тут активно впроваджують сучасні гео-інформаційні технології, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунисацій з громадськістю Чернігівської ОДА.Так, наприкінці 2019 року а області запрацювала базова платформа для створення единого геоінформацівного середовища - геопортал містобудівного кадастру Чернігівщини це - картографниий інтернет-ресурс, що дає доступ до великої кількості інформаційних джерел, даних із системою інструментів перегляду та пошуку географічної інформації, її візуалізації, завантаження та поширення.

За словами заступника начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Сергія Курені, геопортал надає громадянам відкритий доступ до містобудівної документації (генпланів) населених пунктів. Портал містить низку унікальних технічних рішень, які дозволяють поєднувати інформацію про всі ресурси та оперативно отримувати потрнбні дані про об'єкти, розміщені на території області. Також є можливість формувати витяги, проводити геоінформаційний аналіз.

- Накладаючи різні шари інформації один на інший, користувач може аналізувати та порівнювати дані. Крім того, в геопорталі закладений широкий функціонал, зокрема можливість лінійих та площинних вимірювань, перегляду атрибутивної інформації - таблиці, - повідомив Сергій Куреня. - Наразі працюємо над наповненням містобудівного кадастру області.

Сергій Хоботня, директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області, зазначив, що геопортал містобудівного кадастру надзвичайно важливий інструмент в управлінській діяльності. Адже так формується інформаційна база про регіон. Наразі на геопорталі розміщені понад 180 інформаційних наборів даних, згрупованих по 26 категоріях. Надалі перелк інформаційних ресурсів розширюватимуть. Геопортал корисний як для громад, так і для інвесторів, адже містить матеріали про території, дорожню інфраструктуру та неабияк скорочує час на пошук потрібної інформації, а отже, і на прийняття рішень.

«Деснянка» №26 (813) від 2 липня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: містобудування, архітектура, геопортал, ОДА, Деснянка

Добавить в: