• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Власноруч зробив міні-прес для сіна. Довів дружині, що можу. Тимофій, Єлисей та Гордій допомагали батьку


«Власноруч зробив міні-прес для сіна. Довів дружині, що можу. Тимофій, Єлисей та Гордій допомагали батьку

 

Щоб самому тюкувати сіно, 37-річний Сергій Кисіль з райцентру Семенівка власноруч сконструював міні-прес.

— Сіна в цьому році наросло добре так. В мене аж трактор поламався, не заводиться, — сміється Сергій. «Трактором» називає мотоблок. — Нічого, завтра полагоджу, знов поїду.


Сергій Кисіль з сином Єлисєєм зав'язують тюк

Сергій працював водієм в автодорі, з осені попав під скорочення. Через карантин нову роботу не знайшов. По спеціальності сантехнік і електрик, цим підробляє. А саме зараз зайнятий на сінокосі.

— Корові Зорьці треба запаси заготовляти. Біля будинку є пастівник (луг, де траву на сіно косять), і ще один недалеко. Трохи в людей напитав, хто городами не користується, — дозволили травою засіяти. Ще й свої городи. Косив сам: і мотокоса є, і косилка на мотоблоці. Мотоблоком набагато краще: 10 соток за годину, гуляючи, ще й з перекурами. Складав у копицю, мотоблоком перевозив. Тоді ще на горище треба його позатягувати. Не дуже зручно. А тюки закинув, поскладав, і нічого не сиплеться.

Раніше наймав заводський прес, той, що до трактора чіпляється. Зразу було по 5 гривень за тюк, потім по 10, коли дійшло до 15 — відмовились.

І я ото задумався, щоб самому прес зробити. Натрапив на відео в «ютубі», — розповідає Сергій. — Зробив собі дерев’яний прес.

Шалівки соснової трохи залишилося. Купував на огорожу. На ящик дуже мало пішло, двометрових шалівок штук 20.

Дружина Світлана в мене скептик. Почала: «Нащо воно тобі?», «Нічого в тебе не вийде», «Уб’єш і час, і матеріали». Кажу: не подобається — не дивись. Думаю, зроблю, а не вийде — розібрати недовго. Ну, получилось, — полегшено зітхає Сергій. — Довів, дружині, що можу.

Сіно треба зібрати граблями і вручну в ящик запхати. Зо два великих вилочника вкинув, притоптав добре.

Двері ящика закриваються. З іншого боку дерев’яний рухомий поршень на тросі. До колеса прикріпив диск з «Жигуля», до нього трос. Коли-мотоблок потихеньку їде, колесо крутиться і трос намотується на диск, як на мотовило. Трос тягне поршень, який стискає сіно, — пояснює технологію Сергій. — До визначеного місця доїхав, зупинився. Сини спостерігають, командують, коли «стоп». Це щоб сильно не вжимати. Тоді вручну вірьовку в двох місцях просадив, обмотав, затягнув, зав’язав. Двері ящика відкрив, ще мотоблоком трохи проїхав, поршень готовий тюк виштовхнув. Старший син його трохи смикнув — тюк випав. Складаємо до купи. Потім перевозимо в двір.

Вийшли випробовувати прес всією сім’єю. Три сини: старшому Тимофію вісім років, Єлисею п’ять. Єлисей тюки зав’язувати допомагав. Гордій теж допомагав по-своєму. Йому два роки. Потім пішов на тиху годину. Працювали на пастівнику, що під нашою хатою.

— По дідусям-прадідусям так синів поназивали?

— Ні, самі підбирали. Коли я в школі в Семенівці вчився, в класах було по 30 учнів. А серед моїх однокласників — одинадцять Саш. І в мене за шкільні роки вже алергія на тих Сашків виробилася. А є ж багато старих слов’янських імен.

Хлопці молодці. Не просто гуляли, а допомагали. Тимофій тюки витягував, Єлисей зав’язував. Носив я, один тюк кілограмів 10.

Дружина дивилась, як ми з хлопцями тюкуємо, перевозити допомагала. Думаю, залишилась задоволена.

Те, що зробив, треба трохи вдосконалити. Буду експериментувати.

Зараз у Семенівці, як наймати, 20 гривень за тюк беруть. Це заводським пресом, що їде за трактором. Сам сіно підбирає, тюкує, зжимає, сам зав’язує і готовий тюк випадає. Кілограмів на 15-20. Бо пресує сильніше. Мій тюк за розміром такий самий. Але кілограмів на 10.

Сусіди дивилися, у нас же кругом городи. Вже цікавляться, чи по людях робити буду. Кажу: спочатку у себе натренуюсь, щоб не зганьбитися. Тут би своєму раду дать. А в принципі, чого від заробітка відмовлятися.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №26 (1780), 25 червня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Кисіль, Семенівка, міні-прес, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:
 
 


Центр Комплект