Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Свято-Покровський храм у Великій Загорівці відкрили на День усіх святих
УБП


Home net

Свято-Покровський храм у Великій Загорівці відкрили на День усіх святих

У Великій Загорівці на Борзнянщині відкрили Свято-Покровський храм. Площа церкви приблизно 112 квадратних метрів. Висота, разом з куполом, метрів дев’ять. На День пам’яті усіх святих, 14 червня, відбулася перша служба.


Церква у Великій Загорівці

— Звідки кошти на спорудження храму?

— Інвестори давали, підприємці, — говорить депутат борзнянської районної ради, прихожанин Микола Вакуленко. — Будували госпспособом. Ще у 1992 році почали спорудження, заклали капсулу. Потім усе заглухло. Відновилося приблизно три з половиною роки тому.

— Цегляна споруда?

— Ні. Підприємці давали дерево, ми самі його пиляли. З середини обшили гіпсокартоном. Зовні — пінопласт та декоративна штукатурка. Все як треба.

— Чому не українська церква, а московська?


— У нас батюшка служить більше 40 років. Усіх хрестив, багато чого освячував. Навіть не виникало питання переходу (з московської церкви). Люди на будівництво жертвували ще в 90-х. Старалися самі для себе.

У Великій Загорівці підтверджують, що споруджували храм громадою. Не тільки бізнесмени, а й просто небайдужі люди: Анатолій Драбинога, Микола Гопаченко, Станіслав Кладій (про нього розповідь за посиланням), Василь Добрай, Микола Дмитрик.

* * *

А у селищі Гончарівське, де дислокується Перша окрема танкова Сіверська бригада, будується гарнізонний храм Святого Великомученика Юрія Переможця.

— Церква буде українською, — сказав «Віснику Ч» капелан отець Антоній (Антон Панасенко). — У військових частинах не мають права бути московські церкви. Храм, за проектом, буде хрестоподібними. Приблизна площа — 9 на 9 метрів. Висота теж дев’ять метрів.

— Коли сподіваєтеся на завершення будівництва?


— Як Бог дасть.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №26 (1780), 25 червня 2020 року. Фото з інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Велика Загорівка, церква, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект