Home net

ЗНО буде. Тільки для бажаючих

ЗНО-2020 таки відбудеться! 25 червня першою складатимуть математику, і учні, і вчителі, і батьки сумнівались до останнього. Адже пробне тестування врешті відмінили, лишили інтернет-формат. Довго не могли визначитись з основною сесією.Остаточне рішення прийняли у понеділок, 22 червня. Тести будуть. Але лише за бажанням, кому ЗНО потрібне для вступу до вишу.

А от тим, хто планував складати тести як державну підсумкову атестацію, тобто як випускний екзамен зі школи, зовсім не обов’язково. Підсумкову оцінку поставлять на основі річної. А у графі ДПА буде позначка «звільнено». І лише ті, хто хоче покращити випускний бал, можуть йти на тести. Але для цього потрібно віднести чи надіслати електронною поштою заяву до школи.

— Коли дізналась інформацію про ЗНО, написала листа батькам одинадцятикласників. Це було вже о пів на дев’яту вечора, — розповідає Олена Рогальова, директор Прилуцької гімназії №1. — Ледь не до 23.00 батьки, класні керівники були на зв’язку зі мною. Обговорювали, відповідали, пояснювали.

Батьки дітей, які хочуть складати ДПА у формі ЗНО, повинні написати заяву на ім’я директора школи. Подати заяву можна було протягом 23, 24 червня, до початку тестувань.

У нашій школі 46 випускників. На обід вівторка, 23 червня, жодного звернення від батьків не було. Значить, прийдуть на ЗНО лише ті, хто думає вступити у вуз.

Якщо раніше звільнені діти не могли отримати ні золотої, ні срібної медалі, то цього року таке правило скасовують.

— Очевидно, кількість учасників зменшиться. Чи стане менше пунктів тестування чи аудиторій? — поцікавилась у відділі моніторингу якості освіти, зовнішнього незалежного оцінювання обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.

— Все буде проходити як і заплановано, — пояснює Ірина Сиводід, методист відділу. — 3 нового — те, що усі-повинні бути у масках обов’язково. Причому маска повинна бути не на підборідді, а повністю вдягнена: ніс і рот закриті. Бо ніхто не знає, чи несе небезпеку.

— Але ж спробуй у таку спеку висидіти три години у масці. Можливо, поставлять вентилятори чи переносні кондиціонери?

— Ні якщо учаснику ЗНО дуже спекотно, можна вийти у коридор подихати свіжим повітрям.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №26 (1780), 25 червня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЗНО, абітурієнти, тестування, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект