Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Запрацювала безкоштовна крамниця в Семенівці: зимові речі нарозхват
УБП


Home net

Запрацювала безкоштовна крамниця в Семенівці: зимові речі нарозхват

— Цей тиждень у нас аншлаг. Стоять у коридорі: одні чекають щоб щось собі взяти, інші принесли речі. Тих, хто здає, поки що навіть більше. Зараз так крутимось з дівчатами, хвилини на відпочинок нема, — радісно заклопотана Євгенія Голуб з райцентру Семенівка. Шостого червня Євгенія відкрила в Семенівці безкоштовний магазин «ДякуЮ».— Це філія того «ДякуЮ», що рік тому відкрився в Чернігові, на Масанах?


— У нас відокремлене відділення. Ми взяли в них ідею, назву, вони допомагали в оформленні документів, відкритті, — розповідає Євгенія. — Юлія Гребнєва, яка відкрила перший «ДякуЮ» в Чернігові, приїжджала на відкриття. Вони допомогли з першою партією товару (привезли з Чернігова), вішаки, стелажі, ще деяким обладнанням поділилися.

Безкоштовний магазин «ДякуЮ» — соціальний проект. Там працюють волонтери. Зарплату за свою працю не отримують.

Євгенія Голуб — перукар, власниця перукарні «Єва» в Семенівці. Її чоловік Андрій Голуб — офіційно на трьох роботах: електрик у будинку культури, кочегар у міській раді і касир на заправці. Допомагав дружині у відкритті магазину: облаштовував, ремонтував, свердлив, пиляв, прибивав цвяхи, тягав тюки і виконував всю іншу чоловічу роботу.

Приміщення надала районна рада.

— Я звернулась до голови Василя Малковича, він виділив під магазин кімнату в будівлі колишнього сільгоспуправління. Опалюється від котельні військкомату. Воєнком Олексій Ковальов пообіцяв, що плату за світло і опалення не братиме.

— Навіщо воно вам?

— Бо ми розуміємо малозабезпечених. Я сама з бідної сім’ї, з села Залізний Міст Семенівського району. Мама хвора, виховувала бабуся. Чоловік з неблагополучної родини, коли школярем був, до школи ходив поїсти, хліб там збирав і додому носив. Ніхто нам не допомагав. У нас з чоловіком теж багатодітна родина, четверо діток (одне дитя прийомне, племінник чоловіка).

Приїхав батюшка отець Максим (Покидько), настоятель Свято-Василівського храму в Семенівці (Українська церква), освятив магазин. Його дружина матушка Світлана працює в магазині як волонтер.

Графік роботи магазину: понеділок - вівторок, з 8.30 до 12.00 годин.

Вчителька англійської Ольга Кир’янова в перший день принесла нову, турецьку, дорогу сорочку. За речами багато дітей приходить, підлітки. Деяких питаєш, який розмір, а воно не знає. Трійнята наші по кепочки приїжджали. Пенсіонери не вірять, що все можна брати безкоштовно, для них це шок.

Сьогодні семенівець Едуард Асмаковський приніс до магазину дві сумки речей: багато верхнього одягу (куртки, дублянки, пуховики). Вікторія Разумейко з мамою подарували цілий пакет модного взуття. Його одразу розібрали дівчатка з багатодітних сімей. Алла Коноваленко подарувала гарні речі для підлітків. Майстриня Марина Самойленко прикотила нову дитячу коляску, штук п’ять курток на дорослих. Несуть не лише одяг — посуд, іграшки. Навіть не чекала такої підтримки.

— Довідка чи інший документ треба?

— Так. Ксерокопія документу, що засвідчує малозабезпеченість: багатодітність, одинокі матері, інвалідність, діти сироти... Ці документи приносить людина раз, вони нікуди не йдуть лежать у нас. Щоб не було обману і мародерства.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №25 (1779), 18 червня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Євгенія Голуб, магазин «ДякуЮ», Семенівка, одяг, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект