Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Продати і орендувати нерухомість можна буде тільки через ріелторів
УБП


Home net

Продати і орендувати нерухомість можна буде тільки через ріелторів

 

Верховною Радою України був зареєстрований законопроект, який вплине на діяльність ріелторів у країні, а змінить специфіку продажів комерційної нерухомості у Львові.  Якщо закон буде прийнятий, ріелтерські послуги зможуть надаватися виключно суб'єктами ріелторської діяльності. Це офіційні компанії, що мають ліцензію та інші документи для законної діяльності. Таким чином, Верховна рада намагається захистити інтереси галузі та людей, які з нею пов'язані. Тепер громадяни зможуть без ризику користуватися послугами ріелторських компаній і не побоюватися, що їх обдурять. А все тому, що на ринку не залишиться місця шахраям і компаніям, які надають неякісні послуги.

Це дуже вигідно для людей, які вирішують свої питання з нерухомістю, користуючись послугами ріелторів. З іншого боку, є люди, які вважають за краще продавати, купувати і орендувати нерухомість безпосередньо – без посередників. Надалі такі угоди стануть неможливими. Ріелторська діяльність та надання ріелтерських послуг стане неможливою без наявності спеціального сертифіката.

Одержувачі сертифіката будуть не просто його гордими власниками. Щоб почати діяльність фахівці повинні бути включені в спеціальний реєстр, який збере всю інформацію про діючих на ринку нерухомості професіоналів. Таким чином, єдині хто зможе запропонувати свої послуги на ринку нерухомості – це агенти і брокери. Щоб стати схваленим державою фахівцем і отримати роботу на базі трудового договору, що укладається з суб'єктами ріелторської діяльності (простіше кажучи, агентствами нерухомості), необхідно зробити наступне:

  • отримання професійної підготовки в акредитованих установах;
  • проходження атестації, на базі якої професіоналу присвоять відповідну кваліфікацію і видадуть свідоцтво, де ця кваліфікація буде вписана;
  • брокери та агенти будуть змушені регулярно проходити процедуру підвищення кваліфікації.

Після того як всі етапи пройдені і кандидатура агента схвалена, у нього будуть права на наступні операції:

  • виконувати ріелторські запити;
  • отримає прямий доступ в держреєстри, що вимагає від фахівців ідентифікації;
  • вносити в єдину інформаційну базу даних інформацію щодо нових об'єктів нерухомості, виставлених на продаж, відчужених, переданих в оренду.

Об'єкти нерухомості при цьому також будуть оформлятися по-іншому. Відомості про них потрібно буде оформляти в спеціальний паспорт, де крім характеристик самої нерухомості потрібно буде вказати великий обсяг відомостей про власника будинку. Планується, що розглянута база матиме публічний характер, що заважає збереженню комерційної таємниці. Але оскільки закон ще не був прийнятий, можливо, розглянутий нюанс буде перероблений або якось доповнений.

Також дивним виглядає пункт про те, що нотаріус не матиме права засвідчити угоду з нерухомістю без внесення останньої в реєстраційну базу. А якщо буде виконуватися реклама об'єкта для його подальшої передачі в рамках продажу або оренди, в оголошенні необхідно вказати відомості, зазначені при реєстрації квартири в загальній базі. Іншими словами, якщо хочете зробити будь-яку угоду з нерухомістю, будуть потрібні послуги ріелтора.

Вимоги серйозні і їх порушенням супроводжується не менш серйозним покаранням. Зокрема, якщо закон приймуть, порушникам загрожуватиме адміністративне покарання, іншими словами, штраф і конфіскація коштів які вони отримали при здійсненні незаконної угоди з нерухомістю. Розмір штрафу в законопроекті також вказано, і він становить від 8500 до 17 тисяч гривень. Якщо порушника спіймають повторно, штраф зросте, і складе від 17 тисяч до 34 тисяч гривень.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:


ЦентрКомплект