УБП


Home net

Відкрийте кульочок!

Карантин знову продовжили. До 22 червня. А як же покупці супермаркетів чекають на його закінчення, як хочуть облизати пальці, щоб безпроблемно відкрити поліетиленовий кульочок!

Як справляються клієнти магазинів з непростим завданням по відкриванню пакетиків?Лідія Щербина: «Хоч би краплинку лизнути»

У п'ятничний обід в чернігівському «АТБ» (супермаркети цієї мережі є практично у всіх райцентрах області), що на Рокоссовського, багатолюдно. Біля ящиків з овочами-фруктами з семи чоловік на руках лише у двох одноразові целофанові рукавички. Решта перебирають продукти голими пальцями.

Зосереджено намагається роз’єднати пакетик, щоб набрати цибулі 73-річна Лідія Щербина. В рукавичках. Тре стінки кульочка. Поліетиленові рукавички раз по раз ковзаються і по руках, і по самому кульку.

— Хоч би краплинку лизнути, пакетик би вмить відкрився, — не відриваючись від заняття, нарікає Лідія Василівна. — Але не можна. Здоров’я треба берегти. Справлюся так, не знімаючи рукавичок. Правда, довго.

Порахували — через півтори хвилини поліетиленові прозорі стінки піддалися і розійшлися.

Задоволена пенсіонерка заспішила набрати цибулю.

— У мене і гумові рукавички з собою, — киває на сумку. — Але я їх так не люблю, рукам від них дуже неприємно, — зізнається жінка.

Зате, як виявилося, в гумових рукавичках відкриття пакетика займає стільки ж часу, як голими руками. — Рукавичками користуюся не тільки в карантин. Вдягала в магазинах і раніше, — хвалиться Лідія Щербина. — Часто мию руки. Завжди після контакту з грошима. Була технологом на хлібозаводі, основи санітарії знаю.

З тих, хто закуповувався при мені, ніхто не ризикнув лизнути пальці собі в допомогу. Одні знімали рукавички, відкриваючи пакетики голими руками, інші були від початку без рукавичок, треті довго мучилися, натираючи целофан об целофан.

— Доводиться знімати рукавицю, потім знову надягати — все одно швидше, ніж в рукавичках з пакетиком впораєшся, — знизує плечима 42-річна Наталія Бойко. У неї одна рука схована в поліетилен, інша, котрою тримає корзинку, гола.

— Буває, якщо хтось зі співробітників у залі, до нас звертаються за допомогою, — коментує Тетяна Прокопенко, заступник керуючого магазином. — Не відмовляємо — це ж наші клієнти. У співробітників на руках гумові рукавички, вони з пакетиками вправно справляються.


Заступник керуючого супермаркетом Тетяна Прокопенко

Заступник керуючого говорить, що ні друковані оголошення у відділі овочів-фруктів, ні прохання працівників декого не можуть змусити вдягнути рукавички.

— Постійно нагадуємо, звертаємося до клієнтів, — зітхає. — Щохвилинно. Але багато залежить від свідомості покупця. Одні і самі одягають рукавички і іншим зауваження роблять. Інші,— ні в яку. Дехто на прохання інших покупців, зауважує: «А ви що, дома фрукти-овочі не миєте?» У більшості випадків, без рукавичок — люди старшого віку.

— Лизнути пальці не можна, карантин, як же роз’єднати кульочок? Можливо, бризкалку ставити, щоб змочувати рукавички?

— Не думали над цим. Але як варіант — цілком можливо, — замислилась Тетяна Прокопенко. — Це актуально. Бо, якщо до карантину рукавички вдягали, щоб не забруднити руки буряком, морквою, картоплею, то зараз і в цілях захисту свого здоров’я. Є ті, хто приходить в магазин уже в рукавичках, у своїх. Адже в гумових більш зручно. Тому і ми в них: і пакетик розкрити легко, і гроші порахувати. Хоча руки потіють.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №22 (1776), 28 травня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кульочок, целофан, супермаркет, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:


ЦентрКомплект