Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівські медики екстреної допомоги отримали за квітень майже 600 тисяч гривень
УБП


Home net

Чернігівські медики екстреної допомоги отримали за квітень майже 600 тисяч гривень

За пакетом «Екстрена медична допомога (ЕМД) пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу CОVID-19» - це 583 тисячі 854 гривні. Така сума отримана Чернігівським обласним центром ЕМД, виходячи з кількості зареєстрованих пацієнтів в області станом на 30 квітня, а це 48 осіб, помноженої на тариф - 12 163,64 грн за одного пацієнта.Уже підписано 20 договорів з закладами області за пакетом «Медична допомога, яка надається мобільними медичними бригадами, що створені для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19». Всього подано 31 пропозицію.

10 закладів області претендують на укладення договорів за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19». За цим пакетом договори можуть укласти лише ті лікарні, які є у переліку визначених для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією і відповідають вимогам надання допомоги. Вже підписано 5 договорів.

Загалом Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила майже 135 млн грн за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 і зробила це всього за 12 робочих днів. Кошти на свої рахунки отримали всі центри екстреної медичної допомоги, мобільні бригади та лікарні, які госпіта-лізовували пацієнтів з коронавірусною інфекцією у квітні. Також НСЗУ вийшла на фінальну стадію контрактування медзакладів, що надають стаціонарну допомогу хворим на COVID, та мобільних бригад, які виїжджають до таких пацієнтів.

- 5 травня була оприлюднена відповідна Постанова Кабміну, яка дозволила вивісити оголошення про початок контрактування, - каже очільниця НСЗУ Оксана Мовчан. - А вже 12 травня НСЗУ перерахувала понад 86 млн грн першим шістнадцятьом центрам екстреної медичної допомоги. 15 травня ми повністю виплатили гроші всім 25-м центрам. Наша команда спрацювала надзвичайно швидко, щоб виконати зобов’язання перед бригадами екстренки, які залишаються на передовій в боротьбі з коронавірусною хворобою.

476,3 млн грн становить загальна сума контрактів центрів ЕМД з НСЗУ. Договори діятимуть протягом періоду карантину плюс місяць, тобто до 22 червня.

Найбільшу суму контрактів отримали Чернівецький обласний центр ЕМД - майже 71 млн грн, що цілком зрозуміло - там найвищий рівень захворюваності на COVID-19; 56,2 млн грн перераховано Центру ЕМД та медицини катастроф міста Києва, 36,1 млн грн надійшло в Івано-Франківську область. Найменше - отримала Чернігівська: захворюваність на коронавірусну хворобу у нас найнижча в Україні.


Проте це не фіксована сума договорів, оплата здійснюватиметься відповідно до розгортання епідемії в кожній окремій області і змінюватиметься залежно від кількості підтверджених випадків.

- Усі 25 центрів екстреної медичної допомоги України отримали 123 971 818 грн. 66 мобільних бригад отримали 2 445 218 грн, - каже директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віл енський. - НСЗУ підписала та направила договори 738 закладам, які готові надавати мобільну допомогу, 582 з них уже підписали договір зі свого боку. 27 закладів, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, отримали на свої рахунки 9 572 023 грн. Усі заклади, які надавали допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою у квітні, отримають за це оплату, проте подальша госпіталізація пацієнтів з COVID-19 у такі лікарні буде заборонена. Загалом на цей пакет допомоги, наданої у квітні, договір підписали 99 надавачів допомоги.

Щодо стаціонарної медичної допомоги. 99% закладів, які входять у перелік визначених для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією, подали свої пропозиції. НСЗУ підписала та направила закладам 201 договір, 154 заклади вже підписали його, це 62%. Найближчим часом ці заклади отримають гроші на свої рахунки.

Вимоги до надання стаціонарної допомоги прописані так, щоб пацієнт отримав безпечну й ефективну допомогу при госпіталізації до закладу, який входить у визначений перелік. Такий заклад повинен мати достатньо обладнання і сформовані команди, які здатні цілодобово надавати медичну допомогу при коронаві-русній хворобі всіх ступенів важкості. Також у лікарні мають бути всі необхідні ліки для пацієнта. Це покриває тариф відповідного пакету.

Кількість команд, які залучені до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою, має бути щонайменше 4. У складі однієї команди - 12 медичних працівників: троє лікарів, серед них обов’язково анестезіолог. У закладі, який надає стаціонарну допомогу, має бути не менш ніж 4 апарати швидкого вентилювання легенів (ШВЛ) і така ж кількість аспіраторів.

Щодо оплат. Сума за місяць залежить від кількості хворих, а не виплачується фіксованою ставкою. Тариф на оплату послуг включає доплати медикам у розмірі до 300% до заробітної плати за квітень. Головний лікар, який підписує договір з НСЗУ, бере на себе зобов’язання додаткових доплат медичним та іншим працівникам, які працюють безпосередньо з хворими на COVID-19.

Кошти виділені на доплати тільки спеціальним бригадам, а не всім співробітникам. Обмеження щодо спеціальних бригад встановлено, щоб захистити лікарів від інфікування, адже більше задіяних - це більший ризик інфікування. Тариф покриває як виїзди до пацієнтів із встановленим діагнозом, так і до пацієнтів з підозрою на COVID-19.

Віталій Адруг, «Деснянка» №21 (808) від 28 травня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медики, CОVID-19, НСЗУ, виплати, Адруг, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект