Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Машини, мотоблоки, тракторці – і все своїми руками!
УБП


Home net

Машини, мотоблоки, тракторці – і все своїми руками!

Рукасті люди на Чернігівщині! Уміють різні механізми складати. А ті механізми потім ще й їздять!

От тільки, зазвичай, продати їх за встановлену ціну важко.


Мотоблок на сонячній батареї розібрав, хоче робота

46-річний фермер Ігор Дугінов з Вересочі Куликівського району відомий тим, що сконструював мотоблок на сонячній батареї. Більше двадцяти років тому, коли на Чернігівщині про мотоблок і не чули, Ігор Вікторович сконструював свою першу подібну техніку. Потім вдосконалював. У 2015 сконструював пристрій, котрим можна сапати, сіяти, урожай перевозити. Основа — старий мотоблок, електродвигун на 1 кВт і сонячна батарея. Чи живий ще пристрій Ігоря Дугінова?

— Розібрав, — не приховує Ігор Вікторович. — Ще у 2018. Слабкий був, усього одна «конячка» (кінська сила). Не вистачило сил фрезою грунт обробляти. Треба тракторець з більшою кількістю сонячних панелей. Працюю над ним. Бо мотоблоку під силу лише 20 соток на день, а в мене земельні площі ростуть, треба потужніша техніка.

Фермер вирощує овочі та ягоди.

— Проектуємо з сином ще один пристрій — міжрядний мініробот, зі штучним інтелектом. Такий, як ото пилосос самостійно по квартирі бігає, а то, щоб міжряддя обробляв. Цей робот вийшов на перший план.


Мотоблок був слабкий

75 тисяч наїздив на дровах

Ще два умільці, 82-річний Микола Наумчик з Корюківки та Євген Коливан з Черниша Чернігівського району свої автівки, замість бензину, «заправляють» дровами. Розумними словами — газогенераторний автомобіль. У Миколи Петровича — «Мерседес», у Євгена — «Опель». Обидва жартують: замість «заправочного пістолета» — пилка. Закінчується паливо, зупинився, дров нарізав, закинув — і далі в дорогу.

Використовувати радять шовковицю, граб, дуб, березу, акацію. Не варто сосну і ялину. Свій транспорт називають екологічно чистим. Хоча це сумнівно, адже топка димить.

— На дровах наїздив уже 75 тисяч кілометрів, — звітує Євген Коливан. — Витратив сім з половиною тон дров. Паливною АЗС користуюся тільки тоді, коли треба купить бензин до бензопили. Відвик я від АЗС, якось і чудно там знаходитись. Звик, що закинув щепки у топку — і в дорогу. Закінчується паливо — підрубав.


«Опель» Євгена Коливана «з’їв» 7,5 тон дров

«Валентину» порізав

69-річний Микола Тараканов з Ніжина знаний через машину «Валентину», котру, як запевняє, зробив за допомогою молотка, зубила, ковадла і зварювального апарата. Ім’я автівці дав на честь дружини, котра не завжди була задоволена тим, що чоловік пропадає у гаражі.

Довжина «Валентини» — п’ять з половиною метрів, ширина — два, висота — метр 20. Двигун від «БМВ». Хотів за неї сто тисяч доларів! Однак, до сьогодні знаменита автівка не дожила — після перемоги на всеукраїнській виставці у Києві «Old Car Land» (2017 рік), Микола Іванович порізав свою «Валю» на метал. І взявся за нову. В основі — «Джип Командер», зовні — як «Ролс Ройс». «Класична вихідна машина», — говорить про неї Микола Тараканов.


Такою була «Валентина»

Електровелосипеди і візки

65-річний чернігівець Віктор Шпичко
і собі на дачі майструє. Його слабкість — електротранспорт: велосипеди, інвалідні візки, триколісні візки. Не тільки обладнує акумуляторами механічний транспорт, а й ремонтує візки для інвалідів. Ідеї бере як зі своєї голови, так і з інтернету.


Віктор Шпичко ладнає електротранспорт

Баня на колесах

Менянин Олександр Коваль пропонує бажаючим послуги бані на колесах — «Баня у Сані», ідею підгледів в інтернеті. Розрахована на шість осіб.


Ідея - з Інтернету

«Тарасомобіль» для сина

61-річний Петро Тарасенко з Любеча Ріпкинського району для сина Тараса, котрий має ДЦП, сконструював електротранспорт, «ЕСИК» (електрична самохідна інвалідна коляска). Потім переназвав «Тарасомобілем». Син Петра Івановича, веде активний спосіб життя, має роботу. А от діставатися до потрібного місця Любечем на візку — важко. Та й дах над головою треба. Ото і змайстрував «ЕСИКа». Одного заряду від розетки на ньому вистачає на 50-60 кілометрів.


«ЕСИК» для Тараса Тарасенка

З «Жигуля» і польської саджалки — трактор

Такого саморобного помічника склепав Микола Мазур з Парафіївки Ічнянського району. Тракторцем Микола Петрович і оре, і саджає, і сапує, і обгортує, і копає картоплю. Мріє — про кукурудзяний комбайник.


Тракторець Миколи Мазура

Кабріолет для душі

45-річний Анатолій Сілін з Борзни два роки складав кабріолет Уже двічі на ньому катався. Пробує продати за вісім тисяч доларів.

— Не самоціль продати, просто люблю подібним займатися, — говорить Анатолій Анатолійович. Вважає, що за таку ціну ніхто його кабріолет не купить, бо це суто літня машина. Хіба хто в колекцію захоче.

Жовтий, на основі «Опеля Астра» і «БМВ», зі шкіряним салоном, купою прибамбасів, на кшталт, підсилювача керма, підігріву сидінь і т. д.

— Затрати не рахував, робив для душі, — каже власник кабріолета.


За вісім тисяч доларів


Анекдот у тему

Мати повчає дочку:

— Не виходь заміж за Петра. Він усе вміє складати, ремонтувати, як наш батько. У тебе ніколи не буде нічого нового.


* * *


Якщо ви знаєте ще умільців, пишіть-дзвоніть.

Підготувала Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №21 (1775), 21 травня 2020 року. Фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: майстри, винаходи, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:


ЦентрКомплект