Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чотири запитання до головного лікаря у Корюківці про коронавірус і медичну реформу


Home net

Чотири запитання до головного лікаря у Корюківці про коронавірус і медичну реформу

Сусіди.City запитали у генерального директора комунального некомерційного підприємства «Корюківська ЦРЛ» Сергія Пивовара про хід медичної реформи, ситуацію з лікуванням коронавірусної інфекції, про виплату заробітної плати медикам і субвенцію з НСЗД.

Про коронавірус

— Коронавірус сьогодні та два місяці тому. Що змінилося?
— У районі маємо три випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. Це молодий чоловік з Корюківки, жінка з Буди і бабуся з Переділу. Усі пацієнти виписані з лікарні.

Шість медичних працівників, котрі працювали з хворими на коронавірус, отримали за березень премію — 300% посадового окладу. За квітень — ще не платили. Четверо працівників, які повинні були працювати з такими пацієнтами, звільнилися. На їхнє місце прийшли інші.Є все необхідне: маски, респіратори, захисні костюми, окуляри, рукавички, засоби для дезінфекції, — Сергій Пивовар.

Загалом проти початку карантину — відбулися значні зміни, як у забезпеченні наших працівників засобами індивідуального захисту, так і у ставленні медиків до невідомого досі вірусу. Персонал став набагато спокійніше працювати. Можливо тому, що важких випадків на Корюківщині не було, як і масового зараження.

Зараз у лікарні є все для протидії поширенню інфекції в закладі та лікування таких пацієнтів. Суттєву фінансову підтримку отримали з міського бюджету, допомагали район і Холминська ОТГ. Благодійних внесків від громадян і організацій отримали 65 тисяч гривень.

Про реформу

— Що на сьогодні відбувається з реформуванням вторинної ланки?
— Ми поки не розуміємо, що відбувається з реформою. Її не скасували, але обіцяють коригування. Проте що і як, ніхто не пояснює.

З Національної служби здоров’я України надійшов для нашого медзакладу аванс на квітень. Сума склала 2 млн 178 тис.грн. Ці кошти витратили на зарплату медикам, придбання медичних засобів, ремонти тощо. На сьогодні заборгованості по заробітній платі в нас немає, натомість за енергоносії — борг існує, і він понад мільйон гривень.Про гроші

— А від чого залежить сума авансу?
— Поки ми звітуємо лише за кілька пакетів медичних гарантій: за лікування інсультів, прийняття пологів, надання допомоги з гастроскопії та колоноскопії. Чим більше буде цих послуг, тим має бути більшою сума.

Корюківська ЦРЛ уклала десять договорів з НСЗУ на послуги, подаємо й одинадцятий — на лікування випадків коронавірусної інфекції.

Про приймання хворих

— Чи відновилося в лікарні планове приймання пацієнтів?
— Ні, планове приймання пацієнтів ми не відновили. Лише — екстрені випадки. У всіх, кого кладемо до стаціонару, беремо аналіз на COVID -19. Зараз лікується приблизно вісімдесят людей.

Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківка, Сергій Пивовар, коронавірус, Корюківська ЦРЛ, медреформа

Добавить в:


ЦентрКомплект