Home net

Шість тисяч євро за 26 вікон

У Авдіївському будинку культури, що на Сосниччині, обнова — замінили 26 вікон. Шість тисяч євро (майже 162 з половиною тисячі гривень) кошти «Інфраструктурного гранту» проєкту Європейського Союзу «Дім Європи». Наприкінці 2019 подали заявку на участь у проєкті, а в квітні 2020 вже встановили вікна.— Більшість вікон — арочної форми, але для сучасного виробника це не проблема, аби твої гроші, — радіє обновці авдіївський сільський голова Анатолій Адаменко. — Шестикамерні, добротні.

— Хто розробник проєктної заявки на участь?

— Розробляли спільно: Авдіївська сільська рада і Ольга Кунтиш, голова ГО «Агенція ефективного розвитку». У заявці мали вказати, що саме хочемо зробити, яка сума на це потрібна і описати це все треба було так, щоб тобі повірили, що дійсно треба, і дійсно зробиш.

Грантових переможців у номінації «Великий інфраструктурний грант» по Україні — три. З майже тисячі заявників. Авдіївський будинок культури — єдиний переможець з Чернігівщини.

— Чого саме будинок культури?

— Школа у нас і так гарна, сучасна, з новими вікнами.

Вікна у будинку культури — не перша перемога Авдіївки. Вона має звання «Творче село 2016 року» від всеукраїнського проекту «Сільський ревізор».

— Тоді отримали призових десять тисяч гривень. Не пропили їх, витратили на проектор для школи, — пригадує Анатолій Миколайович. — Багато чого ще хочеться зробити, наприклад, закупити обладнання для фіз- і хімкабінетів навчального закладу. Біда в тому, що нас приєднали до Понорницької, а не до Сосницької ОТГ. Понорницька громада бідна, з затримками по зарплаті. Та й взагалі: як помре сільський голова, то й моргу в Понорниці нема, де зберігати?

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №21 (1775), 21 травня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Авдіївка, будинок культури, вінка, Анатолій Адаменко, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:


ЦентрКомплект