Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Як депутат Валерій Дубіль виживе без квітневої зарплати?


Home net

Як депутат Валерій Дубіль виживе без квітневої зарплати?

У квітні Валерій Дубіль, нардеп, тісно пов’язаний з Чернігівщиною, пропустив 100 відсотків голосувань у Верховній Раді, підрахувала громадська мережа «Опора». Таких депутатів загалом 16.Вони можуть не отримати зарплати за квітень. Якщо за таке рішення проголосує Комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради. У жовтні 2019 року парламент ухвалив зміни до законодавства, і тепер відвідуваність народними депутатами пленарних засідань вимірюється їх участю у голосуваннях. Тобто, якщо депутат не голосує, то він не присутній на засіданнях.

Відповідно до Постанови про фінансове забезпечення народних депутатів, їх-посадовий оклад коливається від 10 до 12 прожиткових мінімумів (20270 Щ- 24324 гривні у 2020 році). Зарплата депутата, окрім посадового окладу, включає ще надбавки та доплати (для депутатів, які мають науковий ступінь або почесне звання). Сума, аналогічна заробітній платі, виділяється також і на виконання депутатських повноважень.

Більш того, булочне раз озвучено і таке, про неофіційні доходи: «Керівники отримали дуже багато - по 25-50 тисяч доларів на руки. Партійне начальство середньої ланки — на кшталт заступників глави фракції по —15 тисяч доларів. Іншим роздали по «десятці» і по «п’ятірці» залежно від рангу, статусу і функціоналу депутата. Платили і депутатам, які пройшли за списком, і мажоритарний».

Утім, шановні читачі, це для нас грубі гроші. Для багатьох нардепів — як кіт наплакав. Так, на чайові. Чи Валерій Дубіль з таких? А самі як думаєте?

Валерій Дубіль публічно ще не прокоментував свою неучасть у голосуваннях (запитання відправила, відповіді ще нема, схоже, й не буде).

А 30 квітня оприлюднив доволі різке звернення: «Вважаю роботу директора ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Миколи Донця незадовільною. Виніс це питання на вчорашнє онлайн засідання Комітету з питань здоров’я нації.

5 днів лабораторія не могла надіслати Прилуцькій ЦМЛ результати ПЛР-аналізу першої померлої від коронавірусної інфекції з с. Журавка. Працівники установи посилалися на те, що у них — Великодні вихідні! Це звело нанівець всю роботу з вчасних протиепідемічних заходів! У суботу робоча група ЦГЗ МОЗ проводила там за моєї ініціативи перевірку і навіть не змогла з’ясувати «повноту епідрозслідування по контактним медичним працівникам ЦРЛ».

Запропонував, і депутати майже одноголосно підтримали мою ініціативу звернутися до головного санлікаря Віктора Ляшка з вимогою провести службове розслідування за фактом неналежної організації у ДУ «ЧОЛЦ МОЗ України» проведення ПЛР-дослідження та подальшої роботи з виявлення і локалізації спалаху коронавірусної хвороби. А також дати оцінку відповідності займаній посаді директора ДУ «ЧОЛЦ МОЗ України» з наступними правовими наслідками».

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №19 (1773), 07 травня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валерій Дубіль, Верховна Рада, нардеп, «Вісник Ч», Ольга Макуха

Добавить в:


ЦентрКомплект